Ganoje siaučia mirtinai pavojingas virusas: simptomai primena Ebolos ligą | kl.lt

GANOJE SIAUČIA MIRTINAI PAVOJINGAS VIRUSAS: SIMPTOMAI PRIMENA EBOLOS LIGĄ

Ganoje nustatyti du mirtinai pavojingo Marburgo viruso atvejai, sekmadienį pranešė sveikatos priežiūros institucijos.

Tai pirmas kartas, kai šioje Vakarų Afrikos valstybėje nustatyta užsikrėtimo į Ebolos karštligę panašia liga atvejų.

Anksčiau šį mėnesį Gana pranešė apie du įtariamus užsikrėtimo Marburgo virusu atvejus.

Pietiniame Ašanti regione iš dviejų žmonių paimti kraujo mėginiai buvo nusiųsti į Pasteuro (Pastero) institutą Senegale, kuris patvirtino šią diagnozę, skelbia Ganos sveikatos tarnyba (GHS).

„Tai pirmas kartas, kai Ganoje patvirtinta užsikrėtimų Marburgo virusu“, – pareiškime teigė GHS vadovas Patrickas Kuma-Aboagye (Patrikas Kuma-Aboagjė).

Nuo Marburgo viruso, kuris yra beveik toks pat mirtinas kaip Ebolos virusas, nėra nei gydymo, nei vakcinos. Infekcija pasireiškia dideliu karščiavimu ir vidiniu bei išoriniu kraujavimu.

Iš viso šiuo metu karantine laikomi 98 žmonės, su kuriais kontaktavo užsikrėtusieji, sakoma GHS pranešime. Jame pažymima, kad Ganoje iki šiol nenustatyta daugiau Marburgo viruso infekcijos atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad per protrūkį, kuris paskelbtas pasibaigusiu pernai rugsėjį, Gvinėja buvo patvirtinusi vieną užsikrėtimo atvejį.

PSO duomenimis, ankstesni Marburgo ligos protrūkiai ir pavieniai atvejai Afrikoje buvo užregistruoti Angoloje, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Kenijoje, Pietų Afrikoje ir Ugandoje.

Marburgo virusą gali platinti užsikrėtę gyvūnai, įskaitant šikšnosparnius.

„Todėl visuomenei patariama vengti urvų, kuriuose gyvena šikšnosparnių kolonijos, ir prieš vartojimą „kruopščiai“ termiškai apdoroti visus mėsos produktus“, – patarė Ganos sveikatos priežiūros institucijos.

Be to, visi, turėję sąlytį su sergančiaisiais, įskaitant medicinos personalą, privalo izoliuotis.

Virusinė liga sergančiuosius užklumpa staiga; jiems pasireiškia karščiavimas ir stiprūs galvos skausmai.

PSO teigimu, ankstesnių protrūkių metu patvirtintų atvejų mirtingumas svyravo nuo 24 iki 88 proc., priklausomai nuo viruso atmainos ir atvejų valdymo.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS