Graikų ugniagesiai kovoja su miško gaisru | kl.lt

GRAIKŲ UGNIAGESIAI KOVOJA SU MIŠKO GAISRU

Kone 300 ugniagesių, du vandenį pilantys lėktuvai ir penki sraigtasparniai sekmadienį kovoja su miško gaisru netoli trečio pagal dydį Graikijos miesto Patrų, pranešė pareigūnai.

Per šeštadienį įsiplieskusį gaisrą sudegė apie 20 namų, aštuoni žmonės buvo paguldyti į ligoninę dėl nudegimų ir kvėpavimo problemų.

Nelaimės vieta Peloponeso pusiasalyje yra apie 210 km į vakarus nutolusi nuo Atėnų.

Netoliese esančios Aigialėjos meras Dimitris Kalogeropulas (Dimitris Kalogeropoulos) pavadino tai „didžiule katastrofa“.

„Kol kas nėra oficialaus žalos įvertinimo, tačiau Zirijos rajone sudegė apie 10 namų, taip pat ūkinių pastatų ir gyvulių tvartų, o tai yra daug regiono gyventojams, kurie pragyvena iš žemės ūkio“, – sakė jis naujienų agentūrai ANA.

Aigialėjos rotušė šeštadienį suteikė pastogę žmonėms, kurie turėjo evakuotis iš savo kaimų.

Pasak vietos laikraščio „Patrastimes“, Zirijos, Kamarių, Achajos ir Labirio kaimuose sudegė apie 30 namų, ūkinių pastatų ir tvartų.

„Naktį miegojome lauke, išsigandę, kad pabudę galime nebeturėti namo“, – graikų televizijai „Skai“ sakė vienas Labirio gyventojas.

Taip pat buvo evakuotas pakrantėje esantis Longoso kurortas, į gretimą Egijo miestą buvo perkelti beveik 100 gyventojų ir turistų.

„Situacija geresnė“

Pasak civilinės saugos ministro Michalio Chrisochoidžio (Michalis Chryssohoidis), kuris sekmadienį apsilankė nelaimės vietoje, kad įvertintų liepsnų padarytą žalą, „dabartinė situacija geresnė, nei buvo šeštadienį“.

„Šimtai nekilnojamojo turto objektų buvo išgelbėti ugniagesių kovos su liepsnomis dėka, – pareiškė jis. – Mes išliekame atsargūs ir palaikysime savo piliečius, nukentėjusius nuo šio gaisro.“

Regione buvo uždarytas greitkelis, taip pat – Rio-Antirijo tiltas per Korinto įlanką, jungiantis Peloponesą ir žemyninę Graikiją, pranešė naujienų agentūra ANA.

Pasak civilinės saugos agentūros, per praėjusią parą kilo 58 miško gaisrai, bet daugumą jų greitai pavyko suvaldyti.

Graikiją miškų gaisrai krečia kiekvieną vasarą, tačiau ekspertai perspėja, kad dėl klimato kaitos jų daugėja ir jie yra intensyvesni.

Nuo penktadienio šalį apėmusi dar viena karščio banga, oro temperatūrai siekiant 42–44 laipsnius pagal Celsijų, sako meteorologai.

Keliomis dienomis anksčiau gaisras siautėjo miškuose ant Penteliko kalno į šiaurę nuo Atėnų, tačiau ten aukų pavyko išvengti.

2018 metų liepą 102 žmonės žuvo, vėjų kurstytam miškų gaisrui nusiaubus netoli Atėnų esantį pajūrio kurortą Matį. Tas gaisras pareikalavo daugiausiai aukų šalies istorijoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS