JT: prie Libijos krantų apvirtus migrantų laivui, žuvo bent 43 žmonės | kl.lt

JT: PRIE LIBIJOS KRANTŲ APVIRTUS MIGRANTŲ LAIVUI, ŽUVO BENT 43 ŽMONĖS

Prie Libijos krantų apvirtus į Europą plaukusiam migrantų laivui, nuskendo bent 43 žmonės, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų (JT) migrantų agentūra.

Nelaimė įvyko antradienį dėl prastų sąlygų jūroje. Laivas plaukė iš Libijos uostamiesčio Zuvaros, sakė Tarptautinė migracijos organizacija (TMO).

Dešimt žmonių buvo išgelbėti ir nugabenti į krantą, sakė agentūra. Tai pirmasis toks incidentas šiemet Viduržemio jūros viduryje.

Išgyvenę žmonės nurodė, kad visi žuvusieji buvo vyrai iš Vakarų Afrikos šalių, teigė TMO. Kol kas nėra aišku, kiek laive iš viso buvo žmonių.

Libija tapo vienu pagrindinių tranzito taškų Europą bandantiems pasiekti migrantams po to, kai šią Vakarų Afrikos šalį apėmė chaosas po 2011 m. sukilimo, per kurį buvo nuverstas ilgametis šalies diktatorius Moameras Gaddafi.

Jau daugelį metų JT ir žmogaus teisių apsaugos grupės įspėja, kad migrantams Libijoje gresia kankinimai, seksualinė prievarta ir prekyba žmonėmis.

TMO trečiadienį įspėjo, kad migrantų ir pabėgėlių padėtis Libijoje tebėra labai kebli.

„Savavališki suėmimai blogiausiomis sąlygomis tęsiasi. Prekeiviai žmonėmis ir kontrabandininkai daugumą (žmonių) išnaudoja, laiko už išpirką ar kitaip smurtauja“, – pranešime sakė agentūra.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Kopustas.

O kodel nevisi zuvo???

Anonimas

Alachas visagalis....

Anonimas

Kokie jie migrantai, tai nelegalai-nusikalteliai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS