Pakistane po lėktuvo katastrofos rasta mažiausiai 40 kūnų (atnaujinta) | kl.lt

PAKISTANE PO LĖKTUVO KATASTROFOS RASTA MAŽIAUSIAI 40 KŪNŲ (ATNAUJINTA)

Pakistano pietiniame Karačio mieste penktadienį sudužus keleiviniam lėktuvui su beveik 100 žmonių, buvo aptikti mažiausiai 40 žmonių palaikai, pranešė gelbėjimo tarnybų pareigūnai, būgštaujantys, kad gyvybių neteko dar dešimtys žmonių.

„Iki šiol radome daugiau nei 40 kūnų“, – naujienų agentūrai AFP sakė gelbėjimo operacijai vadovaujantis majoras Mohammadas Mansooras (Mohamadas Mansuras) iš Pakistano reindžerių pajėgų.

Faisalas Edhi (Faisalas Edis), gelbėtojams padedančios Pakistano didžiausios privačios labdaros organizacijos savininkas ir vadovas, pranešė apie kiek didesnį aukų skaičių. Jo teigimu, katastrofos vietoje buvo aptikti mažiausiai 42 lavonai.

„Mūsų vertinimais, po nuolaužomis yra dar apie 50 žuvusiųjų kūnų“, – sakė jis televizijos tiesioginiame eteryje.

Traukė iš po griuvėsių

Gelbėtojai ir vietos gyventojai žmones traukė iš po griuvėsių, o ugniagesiai bandė užgesinti liepsnas. Naujienų agentūros AFP reporteris matė, kaip apdegę kūnai buvo nešami į greitosios medicinos pagalbos automobilius.

Karačyje įsikūrusio Džinos medicinos centro direktorė Seemin Jamali (Simin Džamali) sakė, kad į jos įstaigą atvežti aštuoni žuvusieji ir 15 sužeistųjų.

„Jie visi buvo nuo žemės, (lėktuvo) keleivių čia nebuvo atvežta“, – sakė ji.

Šalia nelaimės vietos gyvenantys žmonės pasakojo, kad staiga ėmė drebėti jų namų sienos, o tada lėktuvas nukrito jų rajone ir driokstelėjo didelis sprogimas.

PIA atstovas Abdullah Hafeezas (Abdula Hafizas) nurodė, kad lėktuve buvo 91 keleivis ir septyni įgulos nariai. Orlaivis prarado ryšį su oro erdvės kontrolės centru kiek po 14.30 val. vietos (12.30 val. Lietuvos laiku).

Šalia nelaimės vietos gyvenantys žmonės pasakojo, kad staiga ėmė drebėti jų namų sienos, o tada lėktuvas nukrito jų rajone ir driokstelėjo didelis sprogimas.

Vidaus reikalų ministras Ijazas Ahmadas Shahas (Idžazas Ahmadas Šahas) sakė, kad lėktuvas patyrė techninį gedimą, o pilotas buvo paskelbęs nelaimės signalą.

Sindo provincijos vyriausiasis ministras Muradas Ali Shahas teigė, kad vienas iš išgyvenusiųjų yra komercinio banko vadovas, jo būklė stabili. Ministras atvyko į ligoninę susitikti su šiuo vyru.

Pasak civilinės aviacijos institucijos atstovo Ismailo Khosos, katastrofos vietoje kol kas rasti ir paimti daugiau kaip 10-ies aukų kūnai. Tikimasi, kad išgyvenusiųjų gali būti ir daugiau.

Pakistano aviacijos valdybos atstovas Abdul Sattaras Khokharas (Abdul Sataras Chocharas) sakė, kad laineris „Airbus A320“ skrido iš Lahoro ir nukrito netoli kelionės tikslo – Karačio Jinnah (Džinos) tarptautinio oro uosto.

Pasak liudininkų, „Airbus A320“ mėgino du ar tris kartus nusileisti prieš suduždamas gyvenamajame rajone netoli Džinos tarptautinio oro uosto. Oro uosto pakraštyje esantis Model Kolonio gyvenamasis rajonas yra skurdus ir smarkiai perpildytas.

Vietos gyventojas Abdul Rahmanas pasakojo matęs kaip orlaivis mažiausiai tris kartus apskriejo oro uostą, veikiausiai mėgindamas nusileisti, bet įsirėžė į kelis namus.

Policija ir kariškiai apsupo teritoriją kordonu.

„Airbus“ kol kas neatsakė į prašymą pakomentuoti situaciją. Skrydžiai iš šiaurės rytinio Lahoro miesto – Pakistano labiausiai apgyvendintos Pundžabo provincijos sostinės – į Karačį paprastai trunka pusantros valandos.

Tinkamumą skraidyti patvirtinantys dokumentai rodo, kad lėktuvas paskutinį kartą buvo patikrintas valstybinių tarnybų praėjusių metų lapkričio 1 dieną. PIA vyriausiasis inžinierius pasirašė atskirą sertifikatą balandžio 28 dieną, pažymėdamas, jog orlaiviui buvo atlikta visavertė techninė priežiūra ir kad „lėktuvas yra visiškai tinkamas skraidyti ir atitinka visus saugos“ reikalavimus.

GALERIJA

  • Pakistane po lėktuvo katastrofos rasta mažiausiai 40 kūnų <span style=color:red;>(atnaujinta)</span>
  • Pakistane po lėktuvo katastrofos rasta mažiausiai 40 kūnų <span style=color:red;>(atnaujinta)</span>
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Gerai kad ne ant kapinių nukrito - kūnų būtų dar daugiau.

Jooooooooooooooo \\\\\.../////

Pilotai prarado kvalifikaciją,užrūdijo motorai.---Ateitis miglota.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS