Žemės drebėjimas įvyko apie 12.37 val. vietos (23.37 val. Lietuvos) laiku, jo epicentras buvo apie 87 km į pietus nuo saloje įsikūrusio Sand Pointo, pranešė JAV geologijos tarnyba. Žemės drebėjimo epicentras buvo palyginti negilus – 20 kilometrų.
Iš pradžių institucijos po žemės drebėjimo paskelbė cunamio pavojų Pietų Aliaskai ir Aliaskos pusiasaliui, tačiau vėliau jį sumažino iki perspėjimo apie cunamį, o galiausiai jį visiškai atšaukė.
„Cunamio perspėjimas Pietų Aliaskos ir Aliaskos pusiasalio pakrantės zonoms yra atšauktas“, – pranešė Nacionalinis perspėjimo dėl cunamių centras (NTWC) maždaug dvi valandos po žemės drebėjimo.
Po pirminio žemės drebėjimo buvo užfiksuota keliolika pakartotinių smūgių, kurių didžiausias, remiantis USGS duomenimis, buvo 5,2 balo stiprumo.
Cunamio įspėjimas ir perspėjimas buvo paskelbtas tik Aliaskos pakrantės zonoms, o tolimesnės zonos nebuvo paveiktos, pranešė NTWC.
Prie Sand Pointo buvo užfiksuota cunamio bangų, kurių maksimalus aukštis siekė 6,1 centimetro, teigiama pranešime.
Nepaisant to, centras patarė nukentėjusios teritorijos gyventojams būti atsargiems.
„Negrįžkite į pavojingas zonas, kol vietos avarinės tarnybos nepatvirtins, kad tai saugu“, – teigė NTWC.
Aliaska yra įsikūrusi seismiškai aktyvioje zonoje – Ramiojo vandenyno ugnies žiede.
1964 metų kovą šią atokią JAV valstiją ištiko 9,2 balo stiprumo žemės drebėjimas – stipriausias kada nors užregistruotas Šiaurės Amerikoje.
Jis sukėlė cunamį, kuris nuniokojo Ankoridžo miestą ir smogė Aliaskos įlankai, JAV vakarų pakrantėms ir Havajams, nusinešdamas dešimtis gyvybių ir padarydamas daugiau nei 400 mln. dolerių vertės turtinę žalą.
2023 metų liepą Aliaskos pusiasalį sukrėtė 7,2 balo stiprumo žemės drebėjimas, tačiau po jo nebuvo pranešta apie didelius nuostolius.
Naujausi komentarai