Prie Pakistano ambasados Kabule šaulys nusitaikė į sargybinį | kl.lt

PRIE PAKISTANO AMBASADOS KABULE ŠAULYS NUSITAIKĖ Į SARGYBINĮ

Nuaidėjus šūviams prie Pakistano ambasados Afganistano sostinėje penktadienį buvo sužeistas apsaugos darbuotojas.

Reaguodamas į šį incidentą, ministras pirmininkas Shehbazas Sharifas (Šehbazas Šarifas) tai pavadino pasikėsinimu nužudyti diplomatinės misijos vadovą. 

„Reikalauju nedelsiant atlikti tyrimą ir imtis veiksmų prieš šio siaubingo akto kaltininkus“, – tviteryje rašė Sh. Sharifas. 

Nors Pakistanas oficialiai nepripažįsta Afganistano Talibano vyriausybės, net ir praėjusių metų rugpjūtį, kai valdžią perėmė islamistai, raginantys laikytis itin griežtos tvarkos, šalies ambasada liko atidaryta ir tebeturi pilną diplomatinę misiją. 

Vienas ambasados pareigūnas sakė, kad vienas veikęs užpuolikas „pasislėpė už namų ir pradėjo šaudyti“.

„Ambasadorius ir visi kiti darbuotojai yra saugūs, tačiau atsargumo sumetimais neišeiname iš ambasados pastato ribų“, – pranešė pareigūnas.

Afganistano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai sakė, kad jie griežtai pasmerkė „nepavykusį išpuolį“.

„Afganistano Islamo Emyratas neleis jokiems piktavaliams kelti grėsmės diplomatinių misijų Kabule saugumui. Saugumo tarnybos rimtai ištirs šį incidentą. Nustačius kaltininkus, jie bus nubausti pagal įstatymus“, – sakoma jo pareiškime. 

Išpuolis įvykdytas praėjus kelioms dienoms po to, kai Pakistano užsienio reikalų valstybės ministrė Hina Rabbani Khar (Hina Rabani Char) lankėsi Kabule, kur vedė derybas su Talibano vyriausybe. 

Pakistano santykiai su Talibanu yra sudėtingi, nes Islamabadas ilgą laiką buvo kaltinamas, kad remia islamistus, nors jis ir palaikė JAV vadovaujamą invaziją į Afganistaną, kuri nuvertė Talibaną po Rugsėjo 11-osios išpuolių.

Pakistane gyvena daugiau nei milijonas pabėgėlių iš Afganistano, o jų bendra siena dažnai tampa susirėmimų vieta. 

Lapkritį šaulys nušovė Pakistano saugumo pareigūną Čamano pasienio perėjoje, todėl ji buvo uždaryta savaitei. 

Pirmadienį Pakistano atskiras, bet šioje šalyje vis vien veikiantis Talibanas, kurio lyderiai ir kovotojai ilgą laiką veikė iš Afganistano, pareiškė, kad nutraukia netvirtas paliaubas su Islamabadu.

Praėjusių metų rugpjūtį į valdžią sugrįžęs Afganistano Talibanas tvirtino, kad neleis užsienio kovotojų grupuotėms veikti savo šalyje.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ai

o mano katinas labai nori i pakistana...

o

matomai ju nesaugojo niekas ir niekam neidomu del 1 personos i kurios vieta bus kitas ko gero to /kito/ ir tikslas pasalint ar spec t darbas ???===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS