Saudo Arabijoje užpultas Prancūzijos konsulato apsaugininkas | kl.lt

SAUDO ARABIJOJE UŽPULTAS PRANCŪZIJOS KONSULATO APSAUGININKAS

Vienas Saudo Arabijos pilietis ketvirtadienį peiliu sužeidė Džidos mieste įsikūrusio Prancūzijos konsulato apsauginį, pranešė valstybinė žiniasklaida ir Prancūzijos ambasada.

„Užpuoliką iškart po atakos sulaikė Saudo Arabijos saugumo pajėgos. Apsauginis buvo nuvežtas į ligoninę, jo gyvybei pavojaus nėra“, – sakoma ambasados pranešime.

Saudo Arabijos valstybinė naujienų agentūra SPA savo pranešime nenurodė galimų Raudonosios jūros uostamiestyje įvykdyto išpuolio motyvų.

Visgi nusikaltimas buvo įvykdytas tvyrant įtampai po spalio viduryje Prancūziją sukrėtusio brutalaus mokytojo nužudymo. Istorijos mokytojas Samuelis Paty buvo nužudytas už tai, kad per pamoką apie saviraiškos laisvę savo mokiniams parodė pranašą Muhammadą vaizduojančių karikatūrų.

Pranašo atvaizdus islamas griežtai draudžia.

2015 metais islamistai satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje nušovė 12 žmonių, kai žurnalas publikavo pranašo Muhammado karikatūras.

SPA, remdamasi policijos atstovu majoru Mohammedu al Ghamdi, informavo, kad už diplomatų saugumą atsakingos pajėgos sulaikė apsaugininką sužeidusį Saudo Arabijos pilietį, einantį penktą dešimtį.

Sužeistas apsaugininkas buvo nuvežtas į ligoninę.

Daugiau detalių naujienų agentūra nepateikė.

Ketvirtadienį Prancūzijos pietiniame Nicos kurorte peiliu ginkluotas vyras prie bažnyčios nužudė tris žmones. Kol kas neaišku, ar ketvirtadienio atakos susijusios su Prancūzijos pozicija imtis griežtų veiksmų prieš islamo ekstremizmą, sukėlusia pasipiktinimo bangą tarp musulmonų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS