Turkų pamokslininkas nuteistas kalėti tūkstantį metų | kl.lt

TURKŲ PAMOKSLININKAS NUTEISTAS KALĖTI TŪKSTANTĮ METŲ

Turkijos pamokslininkas, televizijos laidų vedėjas ir mokymo, neigiančio evoliucijos teoriją, autorius Adnanas Oktaras nuteistas kalėti 1 075 metus už daugybę nusikaltimų.

Kaip pranešė televizijos kanalas NTV, nuosprendį pirmadienį paskelbė Stambulo itin sunkių bylų teismas.

Oktarui buvo inkriminuojama visa virtinė nusikaltimų pagal įvairius Turkijos baudžiamojo kodekso straipsnius. Jis, be kita ko, pripažintas kaltu dėl seksualinio smurto, taip pat ir prieš nepilnamečius, žmonių grobimo ir jų laisvės ribojimo, neteisėto privačios informacijos rinkimo, mokesčių ir kovos su terorizmu įstatymų pažeidimo, šnipinėjimo. Kartu su juo buvo teisiami dar 236 įtariamieji, dalis jų gavo iki 12 metų kalėjimo už dalyvavimą „nusikalstamos Oktaro organizacijos“ veikloje.

Jis ir daugiau kaip 160 jo šalininkų buvo suimti 2018 metų liepos mėnesį.

Oktaras savo „islamiškojo kreacionizmo“ filosofiją pradėjo kurti praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje. Jis parašė knygą „Kilmės atlasas“, kurią tūkstančiais egzempliorių platino šalyje ir užsienyje, taip pat ir Jungtinėse Valstijose. Dešimtajame dešimtmetyje Oktaras įsteigė dvi organizacijas: „Mokslo tyrimų fondą“ ir „Nacionalinių vertybių apsaugos fondą“, kurių veikla buvo nagrinėjama ne viename teismo procese.

Kai kuriais duomenimis, Oktaras apskritai remia dabartinės Turkijos valdžios politiką ir buvo valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos šalininkas nuo pirmųjų jos gyvavimo metų. Pastaraisiais metais Oktaras propagavo islamą per savo televizijos kanalą ir sukūrė savotišką savosios Korano traktuotės kultą. Laidos sulaukdavo dalies visuomenės kritikos, taip pat ir dėl jose pasirodančių merginų atvira apranga. Pats pamokslininkas padavė kelis tūkstančius ieškinių prieš privačius asmenis, organizacijas ir tinklalapius, smerkiančius jo veiklą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS