V. Putinas: padėtį dėl nelegalių migrantų turi tiesiogiai aptarti ES ir Minskas | kl.lt

V. PUTINAS: PADĖTĮ DĖL NELEGALIŲ MIGRANTŲ TURI TIESIOGIAI APTARTI ES IR MINSKAS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį kalbėdamas telefonu su Prancūzijos lyderiu Emmanueliu Macronu (Emaniueliu Makronu) pareiškė, kad padėtį dėl nelegalių migrantų Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje turi tiesiogiai aptarti Bendrijos atstovai ir Minskas.

„Kalbant apie Emmanuelio Macrono iškeltą klausimą apie situaciją Baltarusijos ir ES šalių pasienyje, Rusijos prezidentas pasisakė už tai, kad iškilusios problemos būtų aptariamos tiesioginiuose ES narių atstovų kontaktuose su Minsku“, – rašoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.

„Atkreiptas dėmesys į Lenkijos ir Baltijos šalių tarptautinių įsipareigojimų ginti pabėgėlių teises pažeidimus ir būtinybę migracijos krizę spręsti pagal humanitarinės teisės normas“, – sakoma pranešime.

„Buvo išreikšta viltis, kad migrantų problema pasienyje greitai bus visiškai pašalinta iš darbotvarkės“, – pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų, įskaitant daug Irako autonominio Kurdistano regiono gyventojų, praeitą mėnesį buvo įstrigę stovykloje prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Jų pastangos neteisėtai patekti į Europos Sąjungos teritoriją kursto įtampą tarp Vakarų šalių ir Baltarusijos bei ją remiančios Rusijos.

Vakarų šalys kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos vyriausybę dirbtinai kurstant šią krizę ir organizuojant migrantų srautus. Šie Minsko veiksmai smerkiami kaip hibridinė agresija, keršijant už ES sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tokius kaltinimus neigia ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES nares – Lietuvą, Latviją ir Lenkiją.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kokie rysiai su baltarusija

Jei ji neturi prezidento,ir uzgrobta valdzia?

Teroristas nori sureiksmint save,ir iteisint savo bendrinink

Batka.nors abu visa tai daro??kada atsimerks europa??

VS

Putinas nori legalizuoti tarakoną
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS