V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių | kl.lt

V. ZELENSKIS: LYMANE VISIŠKAI NEBELIKO RUSIJOS KARIŲ

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad svarbus šalies rytuose esantis Lymano miestas, kuris yra viename iš keturių Ukrainos regionų, aneksuotų Rusijos, „visiškai išvalytas“ nuo okupantų karių.

„Nuo 12.30 val. (vietos ir Lietuvos laiku) Lymanas visiškai išvalytas. Ačiū mūsų kariams!“ – sakė V. Zelenskis socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše.

V. Zelenskis šeštadienį pažadėjo iš Rusijos pajėgų atkovoti daugiau teritorijų šalies rytiniame Donbaso regione.

„Visą šią savaitę Donbase buvo iškelta daugiau Ukrainos vėliavų. Po savaitės jų bus dar daugiau“, – sakė jis savo vakariniame kreipimesi.

Jis kalbėjo po to, kai Kyjivas pranešė, kad Ukrainos pajėgos pradėjo judėti į svarbų rytinį Lymano miestą, o Gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame kariai laiko geltonai mėlyną Ukrainos vėliavą.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad „išvedė“ karius iš miesto „į palankesnes pozicijas“.

V. Zelenskis sakė rusams, kad jie bus „žudomi vienas po kito“, kol valdžioje bus prezidentas Vladimiras Putinas, įsakęs vasario mėnesį įsiveržti į Ukrainą.

„Kol jūs visi neišspręsite problemos su tuo, kuris viską pradėjo, kuris pradėjo šį beprasmį karą prieš Ukrainą, jūs būsite žudomi vienas po kito“, – sakė jis ir pavadino karą „istorine Rusijos klaida“.

Ukraina tęsia kontrpuolimą

Rusija sekmadienį „dronais-mirtininkais“ užpuolė Ukrainos prezidento gimtąjį miestą, o Ukraina, susigrąžinusi strategiškai svarbaus rytinio miesto kontrolę, tęsia kontrpuolimą.

Lymano, kurį Rusija naudojo kaip transporto ir logistikos centrą, praradimas yra naujas smūgis Kremliui, siekiančiam eskaluoti karą neteisėtai aneksuojant keturis Ukrainos regionus.

„Ukrainos vėliava jau yra Lymane“, – sakė Ukrainos prezidentas V. Zelenskis savo naktiniame kreipimesi.

Anksti sekmadienį Rusija užpuolė V. Zelenskio gimtąjį pietų Ukrainos miestą Kryvyj Rihą, kai „dronas-mirtininkas“ pataikė į mokyklą ir sugriovė du jos aukštus, sakė Ukrainos Dniepropetrovsko srities gubernatorius Valentynas Rezničenka.

Jis teigė, kad gaisras, kilęs dėl dronų atakos, buvo užgesintas.

Daugiau – LNK vaizdo įraše:

Pastarosiomis savaitėmis Rusija pradėjo naudoti Irane pagamintus „dronus-mirtininkus“ taikiniams Ukrainoje atakuoti. Pietų Ukrainoje Ukrainos karinės oro pajėgos pranešė, kad per naktį numušė penkis tokius dronus, visgi dar du prasiveržė pro oro gynybą.

Tuo metu Rusijos išpuolių taikiniu buvo ir Zaporižios miestas, sekmadienį pranešė valdžia.

Sekmadienį Ukrainos kariuomenė pranešė sudavusi smūgį Rusijos šaudmenų sandėliui šalies pietuose, Černihivo mieste, ir pataikiusi į kitas Rusijos vadavietes, šaudmenų sandėlius ir dvi priešlėktuvines baterijas S-300.

Pranešimų apie karinius veiksmus patikrinti kol kas nepavyko.

Rusijos kariai, apsupti Ukrainos pajėgų, šeštadienį buvo išvesti iš rytuose esančio Lymano, o Jungtinės Karalystės kariuomenė tai pavadino „reikšminga politine nesėkme“ Maskvai. Miesto užėmimas atveria kelią Ukrainos pajėgoms potencialiai veržtis toliau į Rusijos užimtą teritoriją.

Lymanas buvo svarbi rusų fronto linijos grandis, užtikrinanti antžeminius ryšius ir logistiką. Šis miestas yra Donecko regione netoli sienos su Luhansku. Šiuos du regionus, Zaporižios ir Chersono sritis Rusija aneksavo penktadienį.

Apie aneksiją paskelbta po praėjusią savaitę prasidėjusių ir antradienį pasibaigusių pseudoreferendumų, per kuriuos keturi rusų okupuoti Ukrainos regionai esą triuškinama persvara nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose balsavimus vadina suklastotais, laiko juos tik pretekstu aneksuoti okupuotas teritorijas ir pasmerkė šias aneksijas.

JK gynybos ministerija kasdienėje žvalgybos ataskaitoje Lymaną pavadino labai svarbiu, nes jame yra „pagrindinis kelias per Doneco upę, už kurio Rusija bando sustiprinti savo gynybą“.

Britai teigė manantys, kad iki Rusijos atsitraukimo miestą laikė „nepilnai sukomplektuoti rusų daliniai“.

Rusijos karių pasitraukimas iš Lymano iš karto sukėlė kai kurių Rusijos pareigūnų kritiką.

„Tolesni teritorijos praradimai neteisėtai okupuotose teritorijose beveik neabejotinai sustiprins šią viešą kritiką ir padidins spaudimą vyresniesiems vadams“, – sakoma britų kariuomenės ataskaitoje.

Rugsėjį prasidėjusio kontrpuolimo metu Ukrainos pajėgos atsikovojo didelius teritorijos plotus ir pažemino bei supykdė Rusiją.

Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas Ukrainos laimėjimus vadina JAV organizuotomis pastangomis sunaikinti Rusiją ir šią savaitę sustiprino grasinimus panaudoti branduolinę jėgą pasitelkdamas iki šiol griežčiausią ir labiausiai prieš Vakarus nukreiptą retoriką.

GALERIJA

  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
  • V. Zelenskis: Lymane visiškai nebeliko Rusijos karių
Scanpix nuotr.
Gairės: karas, karas Ukrainoje, Lymanas, Rusijos kariai, LNK turinys
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS