Į valdininkų kišenes ir toliau byra priemokos Pereiti į pagrindinį turinį

Į valdininkų kišenes ir toliau byra priemokos

2011-10-07 10:32
Į valdininkų kišenes ir toliau byra priemokos
Į valdininkų kišenes ir toliau byra priemokos / Tomo Jakšto nuotr.

Svarbiausios krašto institucijos pirmąjį šių metų pusmetį priemokoms išleido beveik 3 mln. 300 tūkst. litų. Nors Vyriausybė deklaruoja, kad jokių premijų šiukštu nemoka ir sunkmečiu esą nemokės, kai kuriose ministerijose tokioms išmokoms pinigų nepagailėta, rašo „Lietuvos žinios“.

Seimo Audito komitetas surinko duomenis apie tai, kaip pirmuosius šešis šių metų mėnesius krašto institucijose buvo naudojamos darbo užmokesčio fondo lėšos. Iš jų matyti, kad valdžios įstaigos ir toliau neskursta - didžiulės pinigų sumos išleidžiamos papildomoms išmokoms prie pagrindinio atlyginimo, o kai kur - net ir premijoms ar personalinėms išmokoms.

Prezidentūros kanceliarija priemokoms išleido beveik 186 tūkst. litų. Visos šios išmokos pirmąjį pusmetį paskirtos "už įprastą darbo krūvį esą viršijančią veiklą". 
Seimo kanceliarija per pirmuosius šešis šių metų mėnesius išmokėjo beveik 161 tūkst. litų personalinių priemokų. Liūto dalis - beveik 145 tūkst. litų - skirta „už darbą, esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų“: viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, budėjimą. 12 tūkst. litų priemokų skirta už papildomų užduočių atlikimą, taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą.

Ministro pirmininko tarnyba (MPT) priemokoms sausio-birželio mėnesiais išleido 98 tūkst. litų. Visos jos skirtos taip pat už darbo krūvį viršijančią veiklą. Šioje institucijoje pirmą pusmetį taip pat išmokėta 114 tūkst. litų personalinių priedų. Pasak MPT Komunikacijos departamento direktorės Linos Korsakaitės, personaliniai priedai mokami kaip atlyginimo dalis asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartį, pavyzdžiui, vertėjams, ūkio dalies darbuotojams.

Prezidentūros ir Seimo kanceliarijose bei MPT vidutinis darbo užmokestis pirmąjį šių metų pusmetį siekė 3,6 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Iš Seimo Audito komiteto surinktų duomenų matyti, kad tokio dydžio vidutiniai atlyginimai buvo ir keliose ministerijose: Aplinkos ir SAM.

Tarp ministerijų lyderės atlyginimų srityje buvo URM ir KAM. Vidutinė alga sausio-birželio mėnesiais čia siekė 4,1 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. Vidutiniškai po 3,8 tūkst. litų uždirba Teisingumo ministerijos darbuotojai.

Mažiausi vidutiniai atlyginimai, siekiantys po 3,2 tūkst. litų neatskaičius mokesčių, - ŠMM ir Vidaus reikalų ministerijose. Kiek daugiau - vidutiniškai po 3,3 tūkst. litų iki mokesčių - pirmąjį šių metų pusmetį uždirbdavo SADM ir Finansų ministerijos darbuotojai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra