V. Putinas ir D. Trumpas telefonu aptarė G-7 viršūnių susitikimą, COVID-19 | kl.lt

V. PUTINAS IR D. TRUMPAS TELEFONU APTARĖ G-7 VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMĄ, COVID-19

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV vadovas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) telefonu aptarė padėtį dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19, pilotuojamo erdvėlaivio „Crew Dragon“ paleidimą, planus surengti Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą ir situaciją naftos rinkoje, pirmadienį pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

„Apsikeista nuomonėmis apie abiejų šalių taikomas kovos su koronavirusu priemones. Vladimiras Putinas padėkojo už į Rusiją pristatytus amerikietiškus dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatus“, – sakoma pranešime.

Jame taip pat sakoma, kad V. Putinas pasveikino D. Trumpą „gegužės 30-ąją sėkmingai paleidus pilotuojamą kosminį laivą „Crew Dragon“, nuskraidinusį amerikiečių astronautus į Tarptautinę kosminę stotį“.

„Patvirtintas abipusis nusiteikimas vystyti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą kosmoso srityje“, – nurodė Kremliaus spaudos tarnyba.

JAV ir Rusijos lyderiai taip pat aptarė situaciją pasaulinėje naftos rinkoje OPEC+ susitarimo kontekste.

„Konstatuota, kad šis daugiašalis susitarimas, pasiektas aktyviai jį palaikant Rusijos ir JAV prezidentams, lems laipsnišką naftos paklausos atkūrimą ir kainų stabilizavimą“, – teigiama pranešime.

„Donaldas Trumpas informavo apie savo idėją surengti Didžiojo septyneto viršūnių susitikimą ir galimybę į jį pakviesti Rusijos, Australijos, Indijos ir Korėjos Respublikos lyderius“, – sakoma pranešime.

„Pažymėta, kad svarbu aktyvuoti Rusijos ir Amerikos dialogą strateginio stabilumo srityje ir pasitikėjimo priemones karinėje srityje“, – priduriama jame.

Pasak Kremliaus spaudos tarnybos, pokalbis vyko JAV iniciatyva.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS