Tokijuje pateikta peticija dėl olimpiados atšaukimo | kl.lt

TOKIJUJE PATEIKTA PETICIJA DĖL OLIMPIADOS ATŠAUKIMO

Tokijo gubernatorei Yuriko Koike (Juriko Koikei) penktadienį buvo įteikta peticija su daugiau kaip 351 tūkst. parašų, kuria pareigūnai raginami atšaukti olimpiadą ir „teikti pirmenybę gyvybei“.

Interneto peticiją „Atšaukite Tokijo olimpiadą, kad apsaugotumėte mūsų gyvybes“ šį mėnesį organizavo teisininkas ir buvęs kandidatas į Tokijo gubernatorius Kenji Utsunomiya (Kendžis Ucunomija).

Ją žmonės pasirašinėjo greičiau nei visas ankstesnes peticijas platformoje Change.org Japonijoje. Tai, pasak K. Utsunomiyos, „atspindi visuomenės nuomonę“ šiuo klausimu.

Apklausos nuolat rodo, jog dauguma japonų dėl pandemijos nepritaria olimpiados surengimui šiais metais ir norėtų arba naujo žaidynių atidėjimo, arba visiško atšaukimo.

„Mano nuomone, olimpiada šį kartą reiškia tai, kam teikiame pirmenybę: gyvybei ar ceremonijai bei renginiui, vadinamam olimpiada“, – žurnalistams sakė K. Utsunomiya.

Jis paragino Y. Koike prašyti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) atšaukti žaidynes.

„TOK turi teisę priimti sprendimą dėl atšaukimo, bet Tokijas, kaip miestas šeimininkas, turėtų paraginti TOK atšaukti [olimpiadą]", – sakė jis.

Peticija taip pat siunčiama TOK, Tarptautiniam paralimpiniam komitetui (TPK), vietos organizatoriams ir nacionalinei vyriausybei.

TPK vadovas Andrew Parsonsas (Endrius Parsonsas) interviu naujienų agentūrai AFP pripažino japonų „pyktį“ dėl olimpiados, tačiau sakė, kad griežtos taisyklės, įskaitant kasdienį testavimą ir apribotą sportininkų judėjimą, „iš tiesų“ labai smarkiai sumažina tikimybę jiems ką nors užkrėsti.

„Norime suteikti šį tikrumo jausmą, – sakė A. Parsonsas. – Nes matome, jog idėja „Japonijos gyventojų saugumas prieš žaidynes“ kelia pyktį. Manau kad šie du dalykai gali koegzistuoti.“

Peticija įteikta Japonijai grumiantis su ketvirta COVID-19 banga, Tokijuje ir dar penkiose prefektūrose galiojant nepaprastajai padėčiai.

Vėliau penktadienį nepaprastoji padėtis turėtų būti paskelbta dar trijuose regionuose, įskaitant šiaurinę Hokaido salą, kur, siekiant išvengti Tokijo vasaros karščių, turi vykti olimpiados maratonas.

K. Utsunomiya įspėjo, kad „surengti olimpiadą tokiomis aplinkybėmis reiškia atidėti žaidynėms brangių medicininių išteklių“.

„Bijau olimpiados“

Ketvirtadienį viena gydytojų sąjunga pareiškė, kad saugiai surengti Tokijo olimpines žaidynes, toliau siaučiant pandeminiam koronavirusui, bus „neįmanoma“.

Tačiau olimpinių žaidynių organizatoriai sako, kad šios žaidynės gali vykti saugiai taikant apsaugos nuo koronaviruso priemones. Jie atkreipia dėmesį į virtinę neseniai sėkmingai surengtų renginių, kuriuose dalyvavo ir sportininkų iš užsienio.

Pasaulio lengvosios atletikos organizacijos „World Athletics“ prezidentas Sebastianas Coe (Sebastianas Kou), dalyvavęs praėjusios savaitės bandomuosiuose renginiuose Japonijoje, sakė, kad joks svarbus sporto renginys kol kas nenulėmė didelio COVID-19 protrūkio.

„Pasauliui tikrai reikia judėti į priekį“, – britų laikraštyje „Daily Mail“ rašė S. Coe.

„Tokiu metu, kai vėl funkcionuoja futbolas, regbis, tenisas ir atletika, kai pamažu sugrįžta minios, būtų keista atsisakyti olimpinių žaidynių, [nes] jų protokolai bus griežtesni nei visose kitose gyvenimo srityse, o daug sportininkų ir jų paramos komandų atvyks pasiskiepiję“, – pridūrė jis.

Tačiau vienas garsiausių Japonijos verslininkų, „SoftBank“ vadovas Masayoshi Sonas (Masajošis Sonas), sakė, kad „bijo olimpiados“.

„Labai bijau olimpiados surengimo, – sakė jis televizijai CNBC. – Ne tik Japonijoje, bet ir daugelyje kitų šalių situacija vis dar sunki... Nežinau, kaip jie gali pritarti sportininkų siuntimui.“

Pastarosiomis dienomis kelios Japonijos sporto žvaigždės, tarp jų teniso žvaigždė Naomi Osaka ir profesionalus golfo žaidėjas Hideki Matsuyama (Hidekis Macujama), reiškė abejones dėl žaidynių surengimo pandemijos metu.

K. Utsunomiya sakė, kad parašai po peticija bus renkami toliau, iki pranešimo apie sustabdymą, ir atmetė nuogąstavimus dėl didžiulio renginio atšaukimo kainos.

„Žmonių gyvybės svarbiau už pinigus“, – sakė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS