M. Schilleris – apie P. Jankūno lyderystę, pasitikėjimą A. Milakniu ir raktą į pergalių kelią | kl.lt

M. SCHILLERIS – APIE P. JANKŪNO LYDERYSTĘ, PASITIKĖJIMĄ A. MILAKNIU IR RAKTĄ Į PERGALIŲ KELIĄ

Kauno „Žalgiris“ šventė didžiausią sezono pergalę Eurolygoje, o vyriausiasis treneris Martinas Schilleris po pergalės džiaugėsi komandos susitelkimu bei Pauliaus Jankūno parodyta lyderyste.

„Mums pagrindinis dalykas buvo kontroliuoti „Baskonia“ atkovotus kamuolius puolime – nenorėjome leisti jiems sugriebti daugiau nei 10. Puikiai išėjome po ilgosios pertraukos, sužaidėme gerai gynyboje ir tai buvo itin svarbu pasiekiant pergalę“, – po rungtynių sakė Schilleris.

– Ar Rubitas gali pagerinti kažkurį žaidimo aspektą?

– Jis nėra prastas tritaškių metikas. Jis turi puikų metimą iš dvitaškio zonos ir jeigu jis būtų 5 metais jaunesniais, versčiau jį atakuoti iš toli.

– Kiek (ne)tikėtas buvo Jankūno tritaškis?

– Manęs tai visiškai nenustebino, mes nuolat ties tuo dirbame. Kiekvieną kartą, kai jis meta tritaškį, jaučiuosi labai užtikrintai. Labiau pykstu tada, kai jis nemeta. Jo karjeros tritaškių procentas siekia 35, o tai leidžia atakuoti esant laisvam.

– Milaknis pataikė 5 tritaškius. Kaip jį skatinote likti savame ritme?

– Kaip ir sakiau anksčiau, jeigu Milas nemeta laisvo tritaškio, tai yra problema. Jis yra vienas geriausių snaiperių Eurolygos istorijoje ir niekada nesijaudinau dėl jo nepataikymo. Žinoma, kad esu patenkintas, jog Milas pataikė ir manau, jog visa Lietuva buvo laiminga, kai tai įvyko.

– Ar pavadintumėte tai geriausiomis „Žalgirio“ rungtynėmis šiame sezone?

– Nežinau. Tai būtų nesąžininga kitų rungtynių atžvilgiu. Mačas su „Anadolu Efes“ taip pat buvo puikus abejose aikštės pusėse. Tritaškių pataikymas visada padeda, o jų susikūrimas šiandien buvo geras. Pasitempėme gynyboje, o geriausiai atrodėme trečiajame ketvirtyje, kas ir lėmė pergalę.Baudų metimai

– „Baskonia“ išsiskiria greitajame puolime, kas leido juos uždaryti šioje srityje?

– Akcentavome gynybą prieš greitą puolimą. Tai visada svarbu, tačiau ne visos ekipos puola taip greitai, bet „Baskonia“ yra viena iš tų komandų, kuri tai daro. Manau, kad vyrukai buvo puikiai susitelkę grįžtant į gynybą, jie nekovojo be reikalo dėl kamuolių ten, kur nereikėjo to daryti.

– Jankūnas žaidė daugiausiai šį sezoną – beveik 22 minutes. Kokią įtaką rungtynėms jis darė?

– Jis buvo labai svarbus. Pirmiausia jis parodė lyderystę komunikuodamas aikštelėje, atlikdamas protingas pražangas. Jis buvo puikiame ritme ir todėl jis žaidė. Jo varžovai buvo nelengvi – Polonara, Petersas. Didžiuojuosi juo.

– Minėjote, kad su Jankūnu dirbate ties tritaškiais. Ar yra žalgirietis, kuris to nedaro?

– Nėra tokio žmogaus, visi tobulina savo žaidimą. Kalbant apie Jankūną, turėjau omenyje, kad skiriame dėmesį individualiam darbui ir labai specifiniams tritaškiams. Todėl nesu nustebęs, jog šiandien jis pataikė – buvau labiau nustebęs dėl jo nepataikymo prieš tai.

– Po šešių nesėkmių turite dvi pergales paeiliui. Kas padėjo komandai grįžti į pergalių kelią?

– Dirbame taip pat, esame taip pat susikaupę ir atliekame tą patį darbą. Negaliu pasakyti jums magiškos istorijos. Visose rungtynėse, išskyrus su „Maccabi“, susikūrėme sau progų laimėti. Noriu pasakyti, jog komanda yra vieninga ir sunkiai dirbame kiekvieną dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS