Baiminantis maro, Rusija įspėja gyventojus nemedžioti švilpikų | kl.lt

BAIMINANTIS MARO, RUSIJA ĮSPĖJA GYVENTOJUS NEMEDŽIOTI ŠVILPIKŲ

Rusijos institucijos įspėjo regionų, esančių netoli Mongolijos, gyventojus nemedžioti švilpikų ir nevalgyti jų mėsos, bet pabrėžė, kad nėra pavojaus, jog visoje šalyje išplis buboninis maras.

Rusijos visuomenės sveikatos priežiūros institucijos kreipėsi į Tuvos ir Altajaus krašto gyventojus po to, kai praėjusią savaitę Mongolijoje buvo patvirtinti du buboninio maro atvejai. Kaip pranešama, atvejai patvirtinti broliams, valgiusiems švilpiko mėsos.

Tuvos regiono institucijos paragino gyventojus būti budrius ir susilaikyti nuo švilpikų medžioklės ir nevalgyti jų mėsos. Altajaus krašte, kuris kaip ir Tuva ribojasi su Mongolija, pareigūnai pradėjo visuomenės informavimo kampaniją – vietiniams gyventojams dalinami lankstinukai.

Regione iki medžioklės sezono pradžios 18 tūkst. žmonių buvo paskiepyti nuo maro.

Nepaisant atsargumo priemonių, Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ teigia, kad net jei šalyje bus patvirtinta pavienių ligos atvejų, liga nepradės plisti po visą šalį, nes yra skiepų ir vaistų.

„Rusijoje nėra buboninio maro plitimo grėsmės“, – teigė tarnyba.

Antradienį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbė, kad taip pat atidžiai stebi buboninio maro atvejį Kinijoje, apie kurį organizacijai pranešė Pekino institucijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rapolas

Kas sustabdys arabus? Koki dar virusa ar bakterijas jie paleis? Viduramziais jau iszude trecdali Europos.

vargsai

Tai ka ten nera ka valgyt, jeigu svilpikus medzioja, nes kam tada juos medziot?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS