Eurobarometro duomenys: pusė lietuvių nėra fiziškai aktyvūs | kl.lt

EUROBAROMETRO DUOMENYS: PUSĖ LIETUVIŲ NĖRA FIZIŠKAI AKTYVŪS

Pusė Lietuvos gyventojų nėra fiziškai aktyvūs, rodo praėjusių metų Eurobarometro apklausos duomenys.

Niekada nesimankštinantys bei nesportuojantys nurodė 51 proc. respondentų iš Lietuvos. Latvijoje tokių buvo 56 procentai, Estijoje – 48 procentai.

Kūno kultūros ir sporto departamento duomenimis, fiziškai neaktyvių žmonių Lietuvoje daugėja: 2010 metais jų buvo 44 proc., 2014 metais – 46 procentai.

Labiausiai nesportiški ES yra bulgarai, iš jų nesportuoja net 68 proc., o mažiausiai – 13 proc. – sportine veikla neužsiimančių žmonių yra Suomijoje.

Paklausti, kiek dienų per pastarąją savaitę jie vaikščiojo ilgiau nei dešimt minučių, 16 proc. lietuvių teigė taip ilgai nevaikščioję nė karto, 20 proc. sakė dešimt minučių pasivaikščioję kelias dienas per savaitę, 64 proc. tai darė daugumą savaitės dienų.

Paklausti, kur dažniausiai sportuoja, 59 proc. respondentų iš Lietuvos teigė, kad namuose.

Eurobarometro duomenimis, 11 proc. lietuvių per dieną sėdi daugiau kaip aštuonias valandas, dar ketvirtadalis – daugiau kaip penkias valandas.

Apibendrindami visų šalių rezultatus, Eurobarometro autoriai teigia, kad vis daugiau žmonių tampa fiziškai neaktyvūs. Pastebima, kad fizinis aktyvumas priklauso ir nuo finansinės padėties: kuo sudėtingesnė žmogaus finansinė situacija, tuo mažiau tikėtina, kad jis bus pakankamai fiziškai aktyvus.

28 ES šalių gyventojų apklausa atlikta pernai gruodžio 2–11 dienomis.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Aš tai sportuoju tratindamas žmoną ir meilužę.

klp

jei darbas po 12 valandų per diena 6 dienas per savaitę esi fiziškai neaktyvus tai tada nežinau apie ką čia rašo

Zelemunčikas

Klausimas Kepeniui ir Eurobarometrui.Man irgi nestovi,ką daryt?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS