EVA: „AstraZenecos“ vakcinos nauda didėja su amžiumi | kl.lt

EVA: „ASTRAZENECOS“ VAKCINOS NAUDA DIDĖJA SU AMŽIUMI

Europos Sąjungos vaistų priežiūros tarnyba penktadienį pranešė, kad įvertinus „AstraZeneca“ vakciną nuo koronaviruso nustatyta, kad jos nauda didėja priklausomai nuo skiepijamo asmens amžiaus ir vis tiek nusveria riziką suaugusiesiems, nepaisant ryšio tarp preparato ir retų kraujo krešulių.

Savo išvadas Europos vaistų agentūra (EVA) pristatė Europos Komisijai paprašius jos įvertinti būgštavimus, dėl kurių kelios šalys šia vakcina skiepija tik vyresnio amžiaus gyventojus.

„Nustatyta, kad skiepijimo nauda auga didėjant amžiui ir susirgimo dažniui“, – rašoma Amsterdame įsikūrusios EVA pranešime.

„Vaxzevria“ nauda yra didesnė už keliamą riziką visose suaugusiųjų amžiaus grupėse, nors po vakcinacijos buvo registruota labai retų kraujo krešulių su trombocitų kiekio sumažėjimu atvejų“, – nurodė agentūra, paminėdama „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurto produkto pavadinimą.

Visuomenės pasitikėjimui „AstraZeneca“ vakcina smūgį sudavė EVA balandžio 7 dienos pranešimas, kad labai reti, bet dažnai mirtini kraujo krešulių susidarymo atvejai gali būti vienas šalutinių šios vakcinos poveikių.

Anksčiau šią savaitę EVA pranešė, kad retų kraujo krešulių susidarymas taip pat įvardinamas kai galimas „J&J“ vakcinos šalutinis poveikis. Abi šios vakcinos sukurtos pasitelkus panašią adenovirusinio vektoriaus technologiją.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Zinoma

kad geresne, nes kuo senesnis zmogelis tuo greiciau anapilin iseina. Cia tokia gamintoju reklama.

Anonimas

nerasyk nesamoniu ir nesiremkyt ES nuorodomis patys sugalvojat nes prisirinkot is es likucius reik relizuoti

JOKE

Pasirodo, kad AstraZeneką reikia gerai pamarinuoti prieš skiepyjant, o gal pensininkus gerai pamarinti, kad efektas ekonominis būtų geresnis...?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS