Islandija visiškai nutraukia skiepijimą „Moderna“ vakcina | kl.lt

ISLANDIJA VISIŠKAI NUTRAUKIA SKIEPIJIMĄ „MODERNA“ VAKCINA

Islandija penktadienį visiškai nutraukė „Moderna“ COVID-19 vakcinos naudojimą dėl padidėjusios širdies raumens uždegimo rizikos.

Taip šalis žengė dar toliau nei jos kaimyninės šalys, kurios tik apribojo skiepijimą šiuo preparatu.

„Teritorijoje turint pakankamai „Pfizer“ vakcinos atsargų... vyriausiasis epidemiologas nusprendė Islandijoje nebenaudoti „Moderna“ vakcinos“, – sakoma šalies Sveikatos direktorato tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Sprendimą lėmė „padidėjęs miokardito ir perikardito atvejų skaičius po paskiepijimo „Moderna“ vakcina“, sakoma vyriausiojo epidemiologo pranešime.

Pastaruosius du mėnesius Islandija skiepijo „Janssen“ vakciną gavusius šalies gyventojus papildoma „Moderna“ doze. Trečioji šio gamintojo vakcinos dozė taip pat buvo suleidžiama senyvo amžiaus ir nusilpusio imuniteto žmonėms, prieš tai gavusiems dvi kito gamintojo vakcinos dozes.

Sprendimas nepaveiks vakcinacijos kampanijos 370 tūkst. gyventojų turinčioje šalyje, kur jau visiškai paskiepyta 88 proc. vyresnių kaip 12 m. amžiaus žmonių.

Ketvirtadienį Suomija ir Švedija dėl miokardito ir perikardito rizikos taip pat laikinai sustabdė „Moderna“ vakcinos naudojimą, tačiau tik skiepijant jaunesnius nei 30 m. amžiaus žmones.

Danija ir Norvegija savo ruožtu nebeleidžia naudoti šio preparato skiepijant jaunesnius nei 18 m. gyventojus.

Anot Švedijos tarnybų, daugelis pasireiškiančių miokardito ar perikardito atvejų nėra piktybiški ir praeina savaime, tačiau pasireiškus simptomams rekomenduojama kreiptis į gydytojus.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

By. Rka paklojęs

DZulke, žiurek skajtyk, mokinkis!!!! Daryk išwadas!!! Buk Protyngesnis uz danes :-))))))

Liudvika ,perskaityk iki galo rašinį. ,tada komentuok. Jei tau laikas mirti tai numirsi , ir nepanikuok. Rašo ,kad niekas nemirė o tik pasireiškė. Panikieriai ir kaltintojai gana.

Liudvika

O ar tai ne tiesa,kad ta Moderna numarins pirma laiko.Tai kaip čia suprasti premjere ir ministre,ar toliau tuos nuodus leisite?Jūs atsakysite už naikinimą mūsų tautos,ir kuo greičiau eikit kur kojos neša.Tauta tai neatleis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS