Pavasarį organizmą kamuoja vitaminų badas | kl.lt

PAVASARĮ ORGANIZMĄ KAMUOJA VITAMINŲ BADAS

Įsibėgėjantis šiltasis sezonas ne visiems žmonėms atneša džiaugsmą: mus dažnai kamuoja nuovargis, peršalimo ligos ir bloga nuotaika. Pavasarį sveikatą stiprinti patariama natūraliais būdais: valgyti šviežią ir visavertį maistą, būti gryname ore, sportuoti ir išmokti ilsėtis.

Organizmą susilpnino ligos

Pavasaris daugeliui mūsų tampa tikru sveikatos išbandymu, nes šaltojo sezono metu organizmui padaryta žala darosi aiškiai matoma, o natūraliais būdais papildyti vidinius resursus reikalingomis naudingomis medžiagomis neturime laiko, noro ar galimybių.

Žmonės pradeda skųstis nusilpusiu imunitetu, padažnėjusiomis peršalimo ligomis, nuovargiu, mieguistumu, vangumu, prasta nuotaika, sausa ir šerpetojančia oda, pablogėjusiu regėjimu.

Medikų teigimu, šių nemalonių simptomų priežastis – šviežių vaisių bei daržovių trūkumas žiemą ir ligos, susilpninusios organizmo funkcijas.

Kiekvienas žinome, kad kasdien viena ar kita forma turime pasisavinti tam tikrą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Norėdami gauti visus reikiamus elementus ir palaikyti optimalų vitaminų balansą šaltuoju metų sezonu esamos maisto produktų pasiūlos nepakanka. Taigi dabar, pavasarį, išsekęs organizmas mums siunčia įvairius signalus, prašydamas pasirūpinti juo.

Žala – dėl gyvenimo tempo

Vitaminai ir maisto papildai – vienas populiariausių būdų, padedančių sustiprinti imunitetą ir atgauti jėgas po žiemos sezono.

Įmanoma ir visiškai atsisakyti vitaminų bei maisto papildų, tačiau tai padaryti gali tik tas asmuo, kurio maisto racionas idealiai subalansuotas. Deja, daugeliui tai tapo prabanga.

Žmogaus organizmas funkcionuoja taip, jog visas reikiamas medžiagas jis gali pasiimti iš suvartojamų maisto produktų ir aplinkos, tačiau gyvenimo būdas mums kenkia, tad neretai nebegalime išsiversti be specialios pagalbos.

Gyvenimo tempas toks greitas, jog pamirštame tinkamai pasirūpinti savimi: nereguliariai maitinamės, valgome bet ką ir bet kada, neretai apskritai pamirštame apie maistą. Tokiu atveju vitaminai – gera išeitis. Tačiau kiekvienam žmogui, norinčiam geresnės sveikatos, siūloma visas kompleksas priemonių: reguliari mityba, sportas, buvimas gryname ore, o svarbiausia – rūpinimasis savimi.

Papildus renkasi neatidžiai

Medikai, prasidėjus pavasariui, nesiryžta išskirti vienos konkrečios vitaminų grupės, kurią būtų galima rekomenduoti kaip panacėją imunitetui stiprinti.

Žmogaus organizmui būtinas visas kompleksas vitaminų ir mineralinių medžiagų. Kiekvieno poreikiai skirtingi, todėl renkantis vitaminus ar maisto papildus būtina atsižvelgti į individualų racioną, mitybos įpročius, nustatytas ligas, rizikos faktorius ir kitus aspektus.

Dažnai maisto papildai sąveikauja su vaistais ir gali būti nesuderinami. Būna, kad žmonės geria maisto papildus, kurie dubliuoja vienas kitą. Net ir populiariosios natūraliai spaustos sultys gali pakenkti. Neretai pamirštama, kad jas reikia skiesti.

Medikai pastebi, kad pacientai dažnai vartoja papildomų preparatų, nepažiūrėję į jų sudėtį ar tiesiog išsitraukę iš stalčiaus užsilikusį buteliuką.

Gali reikšti ligą

Specialistai tikina, kad sintetinių vitaminų ir papildų vartojimas – būtinas ne visada. Visas organizmui reikiamas medžiagas sveikas žmogus turi gauti natūraliai – su maisto produktais. Jei jaučiate pavasarinio nuovargio simptomus, pabandykite pakeisti racioną, valgykite įvairesnį maistą.

Teigiama, kad vitaminų ir maisto papildų vartojimas didelių sveikatos nusiskundimų neturinčiam žmogui nėra būtinas. Nėra jokių moksliškai pagrįstų tyrimų, kurie įrodytų, jog norint jaustis žvaliai ir sveikai privalome organizmą papildyti specialiais priedais.

Žmogui, besiskundžiančiam nuovargiu, dirglumu, susilpnėjusiu imunitetu ar kitais sveikatos sutrikimo požymiais, pirmiausia patariama ieškoti šių simptomų atsiradimo priežasčių.

Dažnai šie medicininiai požymiai signalizuoja apie tam tikras lėtines, endokrinines ligas, medžiagų apykaitos sutrikimus ar net depresiją.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS