„Pfizer“: skiepų nuo COVID-19 veiksmingumas paaugliams po 4 mėnesių siekia 100 procentų | kl.lt

„PFIZER“: SKIEPŲ NUO COVID-19 VEIKSMINGUMAS PAAUGLIAMS PO 4 MĖNESIŲ SIEKIA 100 PROCENTŲ

Farmacijos bendrovės „Pfizer“ ir „BioNTech“ pirmadienį pranešė, kad jų sukurtos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas 12–15 metų vaikams siekė 100 procentų praėjus keturiems mėnesiams po antrosios skiepo dozės.

Naujai surinkti duomenys iš 2 228 tyrime dalyvavusių asmenų bus naudingi teikiant paraiškas visiškam vakcinos patvirtinimui JAV ir visame pasaulyje.

Po antrosios vakcinos dozės mažiausiai šešis mėnesius stebėtiems asmenims jokių rimtų nusiskundimų dėl vakcinos saugumo neregistruota.

„Pasaulinei sveikatos priežiūros bendruomenei stengiantis padidinti paskiepytų žmonių skaičių visame pasaulyje, šie papildomi duomenys suteikia dar daugiau pasitikėjimo mūsų vakcinos saugumu ir veiksmingumu paaugliams“, – sakoma „Pfizer“ generalinio direktoriaus Alberto Bourla (Alberto Burlos) pareiškime.

„Tai ypač svarbu, nes kai kuriuose regionuose matome COVID-19 atvejų augimą šioje amžiaus grupėje, o vakcinų naudojimas sulėtėjo. Tikimės, kad galėsime pasidalinti šiais duomenimis su FDA (JAV Maisto ir vaistų administracija) ir kitomis reguliavimo institucijomis“,  – nurodoma jame.

Gegužę Jungtinėse Valstijose naudoti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną paaugliams skiepyti buvo leista „ekstremaliomis sąlygomis“, tačiau dabar farmacijos bendrovės sieks visiško vakcinos patvirtinimo šiai žmonių amžiaus grupei. Šiuo metu preparatas yra visiškai aprobuotas asmenų nuo 16 metų skiepijimui.

Iš 2 228 tyrime dalyvavusių asmenų 30 pasireiškė simptominė koronaviruso forma, tačiau visi jie buvo registruoti placebo grupėje, be to, nėra įrodymų, kad jie buvo užsikrėtę anksčiau.

Todėl galima daryti išvadą, kad vakcinos veiksmingumas siekia 100 procentų. Ji yra labai veiksminga visose grupėse, nepriklausomai nuo žmonių lyties, rasės, nutukimo ar gretutinių ligų.

Didžiausia susirūpinimą šioje amžiaus grupėje kelia su vakcina susijusio miokardito – širdies raumens uždegimo – rizika vyriškos lyties asmenims.

Tačiau tokie atvejai yra itin reti, o vakcinacijos nauda ir toliau gerokai nusveria riziką, rodo surinkti duomenys. COVID-19 taip pat gali sukelti miokarditą – tokie atvejai būna dažnesni ir sunkesni.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

As

Vakcina tokia saugi,kad ja nesiskiepija nei gamintojai,nei jų šeimos nariai.

Dulkis :)

Oj oj oj blia Lopai

taigi

Vakcina visiškai saugi, klinikinius bandymus baigsime iki 2024 metų, jūs esate mūsų žaliava - ačiū.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS