Vyriausybės kanclerė: COVID-19 sergantis žmogus dirbti turėtų tik kritiniais atvejais | kl.lt

VYRIAUSYBĖS KANCLERĖ: COVID-19 SERGANTIS ŽMOGUS DIRBTI TURĖTŲ TIK KRITINIAIS ATVEJAIS

Nuo pirmadienio įsigaliojusi tvarka, leidžianti kai kurių kritiškai svarbių sričių atstovams dirbti ir sergant besimptome COVID-19 forma, dar nėra taikoma, sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

„Nepaisant priemonių, gali susiklostyti tokios aplinkybės, kad visi kontaktiniu būdu dirbantys darbuotojai yra apsikrėtę. Tokiu atveju darbdavys galės prašyti apsikrėtusių, bet neturinčių simptomų darbuotojų, grįžti į darbą. Ta tvarka bus taikoma tik labiausiai kritiniais atvejais. Šiuo metu, mūsų žiniomis, niekur tokia tvarka, nei vienoje kritines funkcijas užtikrinančioje įstaigoje ar organizacijoje, nėra taikoma“, – žurnalistams pirmadienį sakė ji.

Minėtos išimtys bus taikomos daugiau nei 60-čiai įvairių subjektų energetikos, susisiekimo srityse, taip pat kai kuriems vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų darbuotojams.

Sveikatos apsaugos srityje išimtys bus taikomos didžiajai daliai medikų – greitosios pagalbos, skubios pagalbos, COVID-19 skyrių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantiems darbuotojams ir kt. Prie jų priskirti ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, laboratorijų ir kai kurie kiti darbuotojai.

Sprendimą dėl sergančiųjų darbo turės priimti darbdavys, kai susidarys toks darbuotojų trūkumas, jog nebegalės būti užtikrinamos gyvybiškai svarbios funkcijos.

Reakcija į omikron plitimą

G. Balčytytė pabrėžė, kad tokia tvarka būtų taikoma „tik tuomet, kai iškyla rizika (kritinių tarnybų veiklos – BNS) vykdymui ir tęstinumui“.

„Iš esmės tik tada, kai visi darbuotojai atsiduria izoliacijoje“, – kalbėjo Vyriausybės kanclerė.

Jeigu žmogus nesutinka, niekas jo priversti negali.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė pabrėžė, kad tiek šis, tiek su izoliacijos tvarkos pokyčiais susiję sprendimai priimti „atsižvelgiant į esamą situaciją“.

„Ją turime kiek kitokią nei prie alfos ar deltos. Turime pavyzdžius iš Europos, kad jie susiduria ne tik su sveikatos priežiūros specialistais, kurie serga, bet ir kitais kritinių tarnybų darbuotojais. Tai turime jų darbą užtikrinti“, – sakė ji.

Viceministrės teigimu, izoliacijos trukmę galima mažinti dėl trumpesnio omikron atmainos inkubacinio periodo.

A. Bilotienė Motiejūnienė taip pat nurodė, kad besimptome forma sergantis gali nesutikti dirbti, nors ir būtų prašomas tą daryti.

„Jeigu žmogus nesutinka, niekas jo priversti negali“, – kalbėjo viceministrė.

Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė pastebėjo, kad darbdaviai dar iki kritinio momento turi būti sudarę sąrašus, kas galėtų dirbti, trūkstant žmonių.

„Svarbias valstybės funkcijas vykdančių darbuotojų darbdaviai turi sudaryti tipinių pareigybių, grupių arba vardinius darbuotojų sąrašus, kurie turės vykdyti tas funkcijas, iš anksto aptarus su darbuotoju“, – dėstė ji.

Ragina skiepytis

Pastarąją savaitę besiskiepijančiųjų srautai gerokai sumažėjo – bendras pasiskiepijusių skaičius kasdien vidutiniškai buvo mažesnis nei 10 tūkstančių, kai ankstesnėmis savaitėmis fiksuotas pusantro karto ar dvigubai didesnis rodiklis.

Tuo metu sergamumas koronavirusu šalyje tik auga – 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 2437,3 atvejo.

G. Balčytytės teigimu, ateinančios dvi–trys svaitės „bus tikrai labai didelių užsikrėtimų laikotarpis“. Dėl to ji ypač ragino skiepytis, gauti sustiprinančią dozę vyresnius, rizikos grupėse esančius žmones.

„Tikrai verta įvertinti savo galimybes apsisaugoti“, – kalbėjo ji.

Kanclerė pabrėžė, kad dauguma pacientų, gydomų ligoninėse, yra neskiepyti.

Pirmadienio Statistikos departamento duomenimis, dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 1058 pacientai, 756 iš jų yra neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

SAM komentaro vaizdo įrašas:

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

taip

kalba ir elgiasi tik svab bei socberg chalujai vasalai nedaaauge iki sveiko zmogaus mastymo nes ju smegenys uzblokuotos svieziais banknotais ir betkoks politsaikos nepaisymas gali sustabdyt ju apivarta ir posto netekima tai ciniskai ir meluoja juk reikia islaikyt savo ir vaiku gerove kuri pakabinta visu kitu saskaita ant plonos virvutes kuri vadinasi sazine======

Pensininkas

Ka jus ten seime rukot? sergantiems besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais bus galima dirbti, o sveikiems, besitestuojantiems kas 10 d. ir toliau taikomas karantinas, ribojamas judejimas..? Ir aplamai kokia cia pandemija, kam tie skiepai, jei besimtomis sergamumas ?

Alda

Jūs ten seime ką naudojat?Tik nuo narkotikų nukvaišęs žmogus,gali siūlyti tokius dalykus.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS