Darbdaviai siekia, kad tarp MMA kriterijų atsirastų darbo našumas | kl.lt

DARBDAVIAI SIEKIA, KAD TARP MMA KRITERIJŲ ATSIRASTŲ DARBO NAŠUMAS

Europos Komisijai (EK) planuojant priimti direktyvą, kuria siekiama Bendrijoje suvienodinti minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) dydžio kriterijus, darbdavių atstovai siekia, kad būtų įtrauktas darbo produktyvumo kriterijus. Profsąjungos teigia nesuprantančios darbdavių entuziazmo šiuo klausimu, nes esą produktyvumas labiau priklauso ne nuo darbuotojų norų, o nuo darbdavių gebėjimų suteikti tinkamus darbo įrankius ir organizuoti darbą.

Trišalėje taryboje antradienį pristatyti EK planai suvienodinti MMA dydžio kriterijus neatimant iš šalių galimybės pačioms nustatyti MMA.

Pramonininkų konfederacijos atstovės Eigilės Čygaitės-Elzbergienės teigimu, ateityje nustatant MMA būtina įtraukti darbo našumo, produktyvumo kriterijų.

„Šiuo metu augant atlyginimams, darbo produktyvumas, deja, taip nedidėja. Į tai dėmesį savo apžvalgose yra atkreipęs ir Lietuvos bankas, todėl logiška, kad vienas iš kertinių MMA kriterijų turėtų būtų produktyvumas“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė pramonininkų atstovė.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos atstovė Dalia Jakutavičė teigė nesuprantanti tokio „vaikiško darbdavių entuziazmo“ dėl būtinybės įtraukti našumo kriterijų.

„Europos Sąjungos šalių praktika rodo, kad ten kur maži atlyginimai, nedidelis ir produktyvumas. Nesuprantu darbdavių atstovų krykštavimo dėl to produktyvumo kriterijaus – juk ne nuo darbuotojo noro jis priklauso, o nuo darbdavių gebėjimo aprūpinti darbuotojus technologine įranga bei tinkamai organizuoti darbą“, – sakė ji.

EK 2020 metų spalį pasiūlė suvienodinti MMA nustatymo kriterijus Bendrijos narėms. Komisijos pasiūlymą turi apsvarstyti Europos Parlamentas ir ES Taryba. Jei direktyva bus priimta, valstybės narės per dvejus metus jos nuostatas turės perkelti į savo nacionalinę teisę.

Šiemet Lietuvoje MMA siekia 730 eurų neatskaičius mokesčius arba 550 eurų „į rankas“.

Liepą Lietuvos bankas pasiūlė, jog MMA kitąmet galėtų augti 18,9 proc. arba 138 eurais iki 868 eurų, tačiau tuo pat metu nurodė, jog dėl didelio ekonomikos neapibrėžtumo palaikytų atsargesnių sprendimų paiešką, pavyzdžiui, vėlesnį sprendimo dėl MMA priėmimą ar didinimą dalimis.

Trišalėje taryba pradėjo diskusijas šiuo klausimu, tačiau galutinį sprendimą dėl MMA turės priimti Vyriausybė.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Koks dar

nasumas,kai 5 vergai kasa griovi pigiau,is namu atsinestais saukstais,nei kainuoja ekskavatorius!? Kol nekils darbo kaina - jokio nasumo nebus! Verslas i ji neinvestuos.

klausimas

klausimas darbdaviams, koki nasuma lidl kasininkas padaro vokietijoje ir koki nasuma padaro lietuvoje? lituvoje tikriausiai sedi atsisedes darbuotojas ant suolo, ruko, paskui padirba, vel ruko, vokietijoje tikriausiai ariai non stop, be pietu be pertrauku, net atsigerti neduoda, o moka 1500 eur, lt 730 eur? tai kaip cia skiriasi, cia tik siaip pavyzdys,,,patys isvadas darykite. su savo nasumo koef ir t.t....21 amziaus vergoves indeksas yra MMA, realiai tai turetu buti minimalaus isgyvenimo rinkoje indeksas, bet toli grazu iki tokio proto suvokimo valdziai o verslui gobsumo indeksas tai skaiciuojasi, na gal statybose ir kitur tai mokesciu mokejimo indeksas nes jie uz grynus dirba. ir pan....

u

juokdariai kaip galima padidinti darbo nasuma mazinant darbuotoju skaiciu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS