I. Šimonytė: verslas paprastai derasi, o ne streikuoja ir piketuoja | kl.lt

I. ŠIMONYTĖ: VERSLAS PAPRASTAI DERASI, O NE STREIKUOJA IR PIKETUOJA

Statybų verslo atstovai, dėl pabrangusių žaliavų prašantys valdžios indeksuoti kainas ar ieškoti kitų sprendimų, turėtų derėtis su užsakovais, o ne streikuoti ir piketuoti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Man atrodo, kad taip verslo žmonės paprastai elgiasi: derasi ir per derybas susitaria, o ne streikuoja ir piketuoja“, – žurnalistams penktadienį Kaune sakė premjerė, komentuodama statybininkų kritiką, jog institucijos nesiima veiksmų dėl išaugusių statybų kaštų.

Pasak I. Šimonytės, tais atvejais, kai įmonės pačios kreipėsi į užsakovus, sutartys buvo peržiūrėtos, o kainos indeksuotos.

„Tos įmonės, kurios į tą situaciją žiūri kaip į verslo situaciją, ir tai yra verslo situacija, ėmėsi priemonių, kreipėsi į užsakovus ir, mano žiniomis, tikrai ne viena sutartis yra peržiūrėta, kainos yra indeksuotos“, – sakė I. Šimonytė.

Man atrodo, kad taip verslo žmonės paprastai elgiasi: derasi ir per derybas susitaria, o ne streikuoja ir piketuoja.

Premjerė teigė esanti nustebusi, jog tarp streikuojančių įmonių yra nepareiškusių valstybei jokių pretenzijų.

„Mane šiek tiek stebina, kad kai kurios įmonės, kurios jokių pretenzijų valstybei neturi, nes jų kainos buvo indeksuotos, šiandien nusprendė vis tiek streikuoti, tai jūs tada tų įmonių ir paklauskite, kaip čia iš tikrųjų yra“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį buvo susitikęs su pagrindinėmis kelių statybos įmonėmis, kurioms pateikė konkretų pasiūlymą dėl kainų peržiūrėjimo tvarkos.

Penktadienį Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Statybininkų asociacijos vadovai pareiškė stabdysiantys valstybinių projektų statybas ir nebedalyvausiantys viešuosiuose pirkimuose, jei valstybė artimiausiu neras sprendimo, kaip indeksuoti didėjančias statybų kainas.

Akcija „#stabdome statybą“ siekiama atkreipti dėmesį į Vyriausybės ir kitų perkančiųjų organizacijų nenorą ir delsimą dėl pabrangusių žaliavų indeksuoti statybų kainas arba ieškoti kitų sprendimų

Skaičiuojama, kad nieko nedarant, artimiausiu metu gali nutrūkti per 150 daugiau nei 300 mln. eurų vertės objektų statybos.

Rašyti komentarą
Komentarai (17)

Panele,

Prancuzijoje - kasdien streikuoja koks nors verslas!

Apie homosovietikus

Labai protingai premjere kalba. Profsajungu darbas streikuoti ir protestuoti, verslu tartis. Bet kur jie ten tarsis, kai net uzsienio vakaru kompanijos sugeba laimeti pigesnius valstybinius kontraktus, todel vietines kompanijos ir reikalauja nedaryti tarptautiniu konkursu arba grasina protestuoti, blokuoti, streikuoti ar piketuoti. Nenuostabu, kodel lietuviu verslai issigime ir gali isgyventi tik is valstybines paramos kaip ir sovietiniais laikais.

Kad

Tokios kainos ir dar brangsta o pajamou nekele zmonems tuoj prasides ir darbuotoju streikai , dar tokios situacijos nebuvo kaip dabar .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS