„Litgrid“ kelia nerimą išaugę „Harmony Link“ kaštai, bus ieškoma sprendimų | kl.lt

„LITGRID“ KELIA NERIMĄ IŠAUGĘ „HARMONY LINK“ KAŠTAI, BUS IEŠKOMA SPRENDIMŲ

Lenkijos žiniasklaidai paskelbus apie Japonijos energetikos korporacijos „Hitachi Energy“ bei Lenkijos statybos gigantės „Budimex“ konsorciumo pateiktą 2,4 karto brangesnį nei numato biudžetas pasiūlymą „Harmony Link“ projekte, „Litgrid“ atstovas sako, kad bendrovė yra susirūpinusi dėl išaugusių kaštų.

„Litgrid“ Sinchronizacijos programos įgyvendinimo centro vadovas Mindaugas Ivanavičius neatmeta galimybės, jog siekiant padidinti konkurenciją ir sumažinti projekto kaštus būsimos elektros jungties Baltijos jūroje keitiklių stočių Lietuvoje ir Lenkijoje statybų konkursas galėtų būti skelbiamas iš naujo.

„Kalbant apie keitiklių pirkimą esame susirūpinę dėl išaugusių projekto kaštų ir kartu su partneriais ieškome sprendimų. Visada yra galimybė pakartoti konkursą, siekiant padidinti konkurenciją ir sumažint kaštus. Investicinius sprendimus priimame ypač atsakingai“, – komentare BNS teigė M. Ivanavičius. 

„Šiuo metu numatyta į šį projektą investuoti Europos Sąjungos paramos lėšas ir iš tarptautinės prekybos gaunamas perkrovų valdymo įplaukas, tokiu būdu projektas neturėtų įtakos elektros perdavimo tarifui“, – pridūrė jis.

Lenkijos portalas „WysokieNapiecie“ skelbia, jog įmonės „Hitachi Energy Sweden“, „Hitachi Energy Poland“ ir „Budimex“ pasiūlė pastatyti „Harmony Link“ keitiklių stotis Lietuvoje ir Lenkijoje už 878,6 mln. eurų (719,9 mln. eurų – be PVM). Tuo metu tam buvo numatyta skirti tik 368,4 mln. eurų (be PVM – 302 mln. eurų).

Kodėl konsorciumo pasiūlymas viršijo projektui numatyta biudžetą, nei „Hitachi Energy“, nei „Budimex“ atstovai nekomentavo. PSE portalui teigė dar vertinanti pasiūlymą.

Pasak Lenkijos portalo, PSE yra gana sudėtingoje padėtyje – ji gali nutraukti konkursą ir skelbti naują, o tai lemtų dar vieną projekto vėlavimą mažiausiai keliolika mėnesių. Kita vertus, naujas konkursas suteiktų galimybę vykdyti konkurencingesnę procedūrą, kurioje dalyvautų daugiau nei vienas dalyvis.

2020-ųjų gegužę pasirašyta sutartimi Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai PSE ir „Litgrid“ pasidalino maždaug 680 mln. eurų vertės projekto darbus: „Litgrid“ atsakinga už nuolatinės srovės aukštos įtampos kabelio Baltijos jūroje tiesimą, o PSE – už keitiklių stočių Lietuvoje ir Lenkijoje statybą.

Pagal ją Lietuva ir Lenkija padengs visas sausumos kabelių, einančių per jų teritorijas, tiesimo išlaidas ir bendras keitiklių stoties statybos išlaidas. Savo ruožtu povandeninės kabelio dalies išlaidos bus padalintos per pusę, skelbia „WysokieNapiecie“.

Pradinė viso „Harmony Link“ vertė buvo 680 mln. eurų, iš jų 493 mln. eurų yra europinė parama. 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

nax tos elektros

davai balana.... iljiciaus laikai baigesi...dabar ekologiska gumini cebata padegu ir sviesu ir silta ir anei muses anei uodai vakcinuoti nepuola ....

Ko čia sukate galvą?

Varguoliai gi visus jūsų grajus apmokės. Viska kraukit į tarifą. Kreivas pamokys kaip tai daroma

SUSIJUSIOS NAUJIENOS