Nausėda įvertino valdančiųjų sprendimus dėl NT mokesčio ir GPM Pereiti į pagrindinį turinį

Nausėda įvertino valdančiųjų sprendimus dėl NT mokesčio ir GPM

Prezidentas Gitanas Nausėda teigiamai vertina valdančiosios koalicijos sprendimą įvesti visuotinį nekilnojamo turto (NT) mokestį taikant diferencijuotus tarifus bei progresinį gyventojų pajamų apmokestinimą. 

Prezidentas Gitanas Nausėda.
Prezidentas Gitanas Nausėda. / S. Lisausko / BNS nuotr.

„Kalbant apie patį mokestį (NT – BNS), svarbiausia, kad žmonės, kurie turi nedidelį nekilnojamąjį turtą ir pirmiausia gyvenamosios paskirties turtą, mokėtų kur kas mažiau negu tie, kurie turi daug prabangaus nekilnojamojo turto. Pats principas diferencijavimo apmokestinimo tarifų, jis yra teisingas, jis leidžia užtikrinti šį apmokestinimo principą“, – žurnalistams Jurbarke trečiadienį sakė G. Nausėda.

Anto jo, būtų galima eiti ir kitu keliu – nustatyti neapmokestinamą turto vertės minimumą, bet šiuo atveju pasirinktas kitas kelias – mokestis galiotų nuo pirmo euro, bet jo tarifai yra maži.

„Turbūt nesunkiai galime pasiskaičiuoti, kad pritaikius tokį minimalų tarifą, nekilnojamojo turto mokestis tikrai sudarytų labai nedidelę dalį, o atsižvelgiant dar į tai, kad mes siūlome neapmokestinamą pajamų dydį šeimoms, tai veikiausiai to nepatogumo arba finansinės papildomos naštos žmonės, auginantys vaikus, ir nepajaustų“, – kalbėjo prezidentas.

Jis sakė teigiamai vertinantis ir tai, jog po pusę šio mokesčio pajamų būtų nukreipta į Gynybos fondą ir savivaldybėms.

„Paprastai tokios mokesčių įplaukos yra skiriamos savivaldai, taip, kad tas principas, kad dalis pajamų atiteks savivaldai, turbūt tiktai sustiprins savivaldą iš vidaus, kitaip tariant, suteiks tam tikrą finansinį pagrindą“, – sakė G. Nausėda.

Pajamos turėtų būti apmokestinamos progresiniu principu, ne pagal pajamų rūšį, o pagal pajamų dydį (...).

Koalicijos tarybai antradienį sutarus dėl trijų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifų, G. Nausėda sako, kad tai teisingas sprendimas.

„Pajamos turėtų būti apmokestinamos progresiniu principu, ne pagal pajamų rūšį, o pagal pajamų dydį (...). Manau, kad tai iš principo yra teisingas sprendimas“, – žurnalistams sakė G. Nausėda.

Anot jo, tai „ne GPM didinimas, tai – didesnio progresyvumo užtikrinimas“.

BNS skelbė, jog antradienį posėdžiavusi koalicijos taryba sutarė dėl trijų GPM tarifų – 20 proc. – pajamoms iki 36 metinių VDU (apie 80,6 tūkst. eurų), 25 proc. – iki 60 VDU (134,3 tūkst. eurų) ir 32 proc. – virš 60 VDU.

Koalicijos tarybai nutarus nebesvarstyti papildomo 8 proc. GPM tarifo ypač daug uždirbantiems (daugiau nei 120 VDU, arba apie 270 tūkst. eurų), finansų ministras Rimantas Šadžius, kad diskusija dėl to dar nebaigta.

Apmokestinant NT siūloma iki 200 tūkst. eurų vertės turtui taikyti 0,1 proc. tarifą, daliai nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc., iki 600 tūkst. eurų – 0,5 proc., iki 800 tūkst. eurų – 1 proc., o nuo 800 tūkst. eurų – 2 proc. tarifą. Tačiau pirmajam būstui, socialiai remtiniems žmonėms, oficialiai nuomojantiems būstą, būtų taikomas 50 proc. mažesnis tarifas. 

Tačiau dar svarstoma, ar nustatyti ir žemiausią NT mokesčio ribą, iki kurios gyventojai jo nemokėtų, be to, svarstoma ir didesnė nei 50 proc. lengvata pirmajam būstui.

Vyriausybė viliasi, jog mokestiniai pakeitimai bus priimti dar Seimo pavasario sesijoje, o įsigalios nuo kitų metų. Jeigu parlamentarai siūlymams pritartų, iš didesnių mokesčių planuojama surinkti apie 0,5 mlrd. eurų per metus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pelėda

Valdžia savinasi gyventojų turtą. Nesvarbu, kad mokestis nedidelis. Svarbus yra faktas, kad teks mokėti už savo turtą.
1
0
Kl

Svarbiausia iš lietuvių viską atimti ir viska karui ir Urainai atiduoti. Geras lietuvis- plikas biednas lietuvis
4
0
nu bl et bl et

,,svarbiausia, kad žmonės, kurie turi nedidelį nekilnojamąjį turtą ir pirmiausia gyvenamosios paskirties turtą, mokėtų kur kas mažiau..''KUR VA TU, TOKIE ŽMONĖS IŠ VISO NETURI MOKĖT!!!!!Apmokestint visą be išimties NT YRA NUSIKALTMAS IR SKURDO DIDINIMAS!
5
0
Visi komentarai (3)