Populiarinti lietuvišką midų ir putojantį vyną Kinijoje ir JAV – 1,6 mln. eurų | kl.lt

POPULIARINTI LIETUVIŠKĄ MIDŲ IR PUTOJANTĮ VYNĄ KINIJOJE IR JAV – 1,6 MLN. EURŲ

Siekiant populiarinti Europos Sąjungos (ES) maisto produktus Europoje ir pasaulyje, Lietuvai šią savaitę skirta 1,6 mln. eurų lietuviško midaus ir putojančio vyno populiarinimui Kinijoje ir JAV.

Midaus ir putojančio vyno (su vyninių vynuogių veislių nuoroda) viešinimui Kinijoje skirta 376 tūkst. eurų, o JAV –1,38 mln. eurų. Europos Komisija (EK) spalio 16 dieną patvirtino dvi Lietuvoje registruoto Baltijos gėrimų pramonės aljanso programas, jas administruos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Trejų metų trukmės programos lėšos skirtos gaminių degustacijai ir informaciniams stendams prekybos vietose, seminarams, verslo susitikimams, dalyvavimams parodose, reklamai naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose, spaudoje, televizijoje.

Iš viso įvairioms programoms iš Europos Sąjungos žemės ūkio biudžeto skirta 172,5 mln. eurų. Per trejus metus už šiuos pinigus bus surengtos 79 kampanijos, skirtos, pavyzdžiui, pieno produktams, alyvuogėms ir alyvuogių aliejui, vaisiams ir daržovėms populiarinti.

EK kasmet parengia programą, kurioje nustato ES žemės ūkio produktų populiarinimo strateginius prioritetus bei finansavimo kriterijus ir numato produktus bei galimas rinkas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Alis Petkus...

tai, čia supratau, kad iš Stakliškių gamyklos nupirko gėrimų už tiek pinigų ir juos išdalins nemokamai? ar praves grupinę nemokamą degustaciją?... ber kokiu atveju parama Stakliškėms reikalinga kaip oras...

Zelemunčikas

Pritariu ES.Lietuva Kinijos ir JAV kitaip neįveiks,gali tik nugirdyti.Ir ginklai parinkti teisingai,nes lietuviškas senovinis midus geriausiai verčia iš kojų.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS