A. Romanovskis: premjerė žada dėl mokesčių tartis su socialiniais partneriais | kl.lt

A. ROMANOVSKIS: PREMJERĖ ŽADA DĖL MOKESČIŲ TARTIS SU SOCIALINIAIS PARTNERIAIS

Premjerė Ingrida Šimonytė žada dėl planuojamų mokesčių pakeitimų tartis su socialiniais partneriais, sako Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas.

Anot Andriaus Romanovskio, susitikime trečiadienį kalbėta apie pelno, kapitalo apmokestinimą, investicines sąskaitas bei individualią veiklą.

„Pagrindinis lūkestis, kad neprarastume konkurencinio pranašumo regione, kad su reguliaciniais dalykais neišstumtume žmonių iš individualios veiklos ją „susodrinant“, kad paliktume galimybę žmonėms kaupti ir taupyti senatvei trečioje pensijų pakopoje“, – BNS po susitikimo su premjere sakė A. Romanovskis.

„Vienintelį pažadą, ką gavome, kad Vyriausybė „buldozeriu“ neis ir jokių spurtavimų nedarys, kad tarsis ir kalbėsis, ir tie projektai, kurie bus pristatyti kitais metais, jie bus diskutuojami su socialiniais partneriais“, – pridūrė jis.

A. Romanovskio teigimu, verslo atstovai neretai jaučia, jog socialinis dialogas yra imituojamas.

„Administraciniai triukai, kai gauname projektus derinti po to, kai jau yra priimami, tai kelia nerimą“, – sakė jis.

Pasak A. Romanovskio, iš Finansų ministerijos sudarytos darbo grupės, kuri svarstė galimus mokesčių pakeitimus, kol kas neaišku, koks yra valstybės požiūris į mokesčių sistemą.

Susitikime, be to, aptarta situacija darbo rinkoje, demografijos ir imigracijos iššūkiai, žmonių perkvalifikavimas.

„Premjerė sutinka, kad Lietuva turi būti atvira aukštos kvalifikacijos darbuotojams ir žmonės, kurie turi socialinių iššūkių ir yra neaktyvūs darbo rinkoje, su jais turim būti dirbama kitomis priemonėmis, o ne imituojant jų dalyvavimą užimtumo sistemoje“, – sakė A. Romanovskis.

Anot jo, kalbėta ir apie valstybės nekonkuravimą su verslu bei Europos Sąjungos finansinę perspektyvą.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS