„Oro navigacijos“ vadovas: skrydžių virš Lietuvos sumažėjo penktadaliu | kl.lt

„ORO NAVIGACIJOS“ VADOVAS: SKRYDŽIŲ VIRŠ LIETUVOS SUMAŽĖJO PENKTADALIU

Vis daugiau pasaulio oro bendrovių stabdant skrydžius, Lietuvos skrydžių valdymo bendrovės „Oro navigacija“ vadovas pripažįsta, kad darbo įmonei sumažėjo, tačiau tranzitiniai skrydžiai vyksta.

Mindaugo Gusčio teigimu, sekmadienį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, veiklos apimtys buvo 18 proc. mažesnės, o šią savaitę jos mažės dar labiau.

„Šią savaitę bus didžiausi pokyčiai, nes „Air Baltic“, LOT, SAS, „Wizz Air“ vis atšaukinėja skrydžius, matyt, krytis bus smarkiai didesnis“, – BNS sakė M. Gustys.

„Darbo liks, nes tranzitu skraidys, oro erdvės neuždarome, jei į kitas šalis bus galima skristi. Klausimas, kiek į Lietuvą bus atvykstančių ir išvykstančių skrydžių. Bet jeigu nors vienas bus, tai vis tiek darbas privalomai vyksta“, – pridūrė jis.

Pasak M. Gusčio, šiuo metu visos paslaugos, kurias įmanoma, teikiamos nuotoliniu būdu, o ten, kur neįmanoma, darbas vyksta įprastai.

„Oro navigacijos“ duomenimis, kovo 1-15 dienomis, palyginti su tuo pačiu metu pernai, bendras Lietuvos oro erdvėje aptarnautų skrydžių skaičius mažėjo 2,5 proc. iki 8,8 tūkst., o vien tranzitinių skrydžių – 4 proc. iki 6,5 tūkstančio.

„Labiausiai išsiskiria kovo 14 ir 15 dienos, kurių metų skrydžių skaičius mažėjo 15–18 procentų“, – BNS nurodė bendrovė.

Nepaisant mažėjančio bendro skrydžių skaičiaus, dalis aviakompanijų kovą didino jų skaičių. Rusijos „Aeroflot“ skrydžių augo 15,8 proc., „Ryanair“ – 5,4 proc., „Wizzair“ – 7,4 proc., o Rusijos „Sverdlovsk air“ ir „Siberian airlines“ - atitinkamai 24,8 proc. ir 67 proc.

Kovo 1–15 dienomis daugiausia tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusiją (1,7 tūkst. skrydžių – 6,7 proc. daugiau nei pernai), Vokietiją, (987 – 20 proc. mažiau), Latviją (496 – 2 proc. daugiau), Suomiją (412 – 7 proc. mažiau).

Iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Jungtinę Karalystę (146 – 15 proc. daugiau), Latviją (119  – 1,7 proc. daugiau) ir Vokietiją (105 – 8,3 proc. daugiau).

Daugiausia skrydžių į Lietuvą vyko  taip pat iš Jungtinės Karalystės (144 – 14,3 proc. daugiau), Latvijos (117 – 1,7 proc. daugiau) ir Vokietijos (108 – 8 proc. daugiau).

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS