Teismas: „Ryanair“ buvusiems darbuotojams Lietuvoje turi sumokėti 600 tūkst. eurų | kl.lt

TEISMAS: „RYANAIR“ BUVUSIEMS DARBUOTOJAMS LIETUVOJE TURI SUMOKĖTI 600 TŪKST. EURŲ

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ dešimčiai buvusių darbuotojų Lietuvoje dėl neteisėto atleidimo privalo sumokėti daugiau nei 600 tūkst. eurų, nutarė Kauno apylinkės teismas.

Sprendimas priimtas Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams išnagrinėjus bylą pagal iš darbo atleistų darbuotojų ieškinį antrinėms „Ryanair“ bendrovėms – Airijos „Ryanair Designated Activity Company“ ir Lenkijos „Ryanair Sun“.

Teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Vaiva Milkeraitienė BNS patvirtino, kad visi ieškovai yra Lietuvos gyventojai.

Pasak teismo pranešimo, darbuotojai buvo atleisti 2020-ųjų birželį darbdavio iniciatyva, jų funkcijoms tapus perteklinėms. Ieškovai teigė, kad jie atleisti neteisėtai, nes perleidus verslą jie tomis pat sąlygomis turėjo būti perkelti dirbti į Lenkijos bendrovę.

Airijos įmonė laikėsi pozicijos, kad verslo perleidimas neįvyko, ieškovai atleisti, nes šiurkščiai pažeidė darbo drausmę ir nepasirodė darbe juos perkėlus dirbti į Stanstedo oro uostą. Darbuotojai teigia nesutikę, kad būtų perkelti dirbti į Londoną.

Teismas ieškinį iš dalies patenkino – pasak teisėjų, verslo perdavimas įvyko, o darbuotojai atleisti be jų kaltės, pažeidžiant Darbo kodeksą.

Pripažinus, kad buvo dalies verslo perleidimas, taikytina solidari atsakovių atsakomybė.

„Pripažinus, kad buvo dalies verslo perleidimas, taikytina solidari atsakovių (Airijos ir Lenkijos įmonių – BNS) atsakomybė“, – rašoma pranešime.

Buvusiems darbuotojams priteistos maksimalios kompensacijos už priverstines pravaikštas, išeitines išmokas bei  kasmetines atostogas – bendra priteista suma viršija 600 tūkst. eurų, be to, jie gaus po 200 eurų neturtinės žalos, nors prašė po 3 tūkst. eurų.

Tačiau teismas kaip nepagrįstą atmetė ieškovų reikalavimą išmokėti netesybas už uždelstą atsiskaityti laiką.

„Ryanair“ siekė, kad byla būtų nagrinėjama pagal Airijos teisę, nes taip numatyta darbo sutartyse, tačiau Kauno teismas konstatavo, kad darbuotojams suteikiama apsauga, atsižvelgiant į palankesnes nuostatas, galiojančias vietoje, kurioje įprastai atliekamas darbas, šiuo atveju – Lietuvoje.

Pažymima, kad sudarant sutartis iš darbuotojų buvo reikalaujama, kad jie gyventų valandos kelio atstumu nuo Kauno oro uosto, jie įsikūrė arba daug metų gyveno Lietuvoje, čia turėjo šeimas, mažamečių vaikų.

Kovo 29-ąją priimtą teismo sprendimą dar galima skųsti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ernestas.

Meluoja. Lietuvos Respublikos karo kurstymas, propoganda. Lietuvos Respublikos Kauno teisėsauga, Darius Žukauskas, Mindaugas Baršys.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS