Buvęs studentų bendrabutis Žvėryne bus atnaujintas ir skirtas nuomai | kl.lt

BUVĘS STUDENTŲ BENDRABUTIS ŽVĖRYNE BUS ATNAUJINTAS IR SKIRTAS NUOMAI

Buvusį Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentų bendrabutį Vilniuje, Žvėryne, už 3,65 mln. eurų įsigijusi bendrovė planuoja į jo atnaujinimą investuoti daugiau nei 3 mln. eurų.

Buvusį bendrabutį įsigijusios bendrovės „Projekto administratorius“ vadovas Bernardas Žukauskas sako, kad atnaujinus pastatą jis bus pritaikytas trumpalaikei ir ilgalaikei nuomai, nuomininkams pasiūlant 150 kambarių.

„Atliksim pilną pastato renovaciją. Bus pakeistos visos komunikacijos: elektra, vanduo, nuotekos, ventiliacija, ypač pastaroji, nes kiek žinome iš panašaus pobūdžio pastatų, tai ten didžiausia problema yra ventiliacija. Tik pastato tūris liks toks pat, bet tiek išorė, tiek vidus pasikeis neatpažįstamai“, – BNS teigė B. Žukauskas.

Tik pastato tūris liks toks pat, bet tiek išorė, tiek vidus pasikeis neatpažįstamai.

„Didžioji dalis investuotojų deda dedamąją į trumpalaikę nuomą, kada atsigaus turizmas, nes pastato lokacija yra labai palanki trumpalaikei nuomai, bet atsižvelgiant į šios dienos situaciją, neatmetame ir ilgalaikės nuomos galimybių“, – pridūrė jis.

B. Žukauskas teigė, kad pastatą įsigijo apie 10 investuotojų, daugiausia juridinių asmenų.

„Fiziniai asmenys įsigijo maždaug po 1-2 kambarius, tuo tarpu juridiniai pirko, jeigu taip galima pasakyti, „paketais“ – po pusę ar net visą pastato aukštą. (...) Kadangi mes šį pastatą įsigijome kaip grupė investuotojų, pasinaudojami „crow-building“ (sutelktinio statybų investavimo būdu – BNS), tai pastato administravimo paslaugas kursime atskirai kaip papildomą paslaugą“, – pasakojo įmonės vadovas.

Anot B. Žukausko, pastato atnaujinimą ketinama pradėti iš karto, kai tik bus sutvarkyti turto perėmimo formalumai, o darbus numatoma atlikti per metus.

Nekilnojamojo turto registro duomenimis, „Projekto administratorius“ sausio pabaigoje iš Turto banko įsigijo 4 tūkst. kv. metrų bendro ploto 130 kambarių bendrabutį ir 0,37 ha ploto sklypą Studentų gatvėje 41.

Gruodžio pabaigoje vykusiame aukcione jo pradinė kaina siekė 2,88 mln. eurų.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybė 2020 metų lapkritį leido Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) parduoti jo valdomą buvusį LEU bendrabutį ir gretimas patalpas, o gautus pinigus universitetas galės skirti Pedagogų rengimo centrui Kaune.

Tuomet skelbta, kad pastatai įvertinti 3,33 mln. eurų, o VDU juos patikėjimo teise valdė nuo 2018-ųjų, reorganizavus LEU. 

Centriniai buvusio LEU rūmai šiuo metu perduoti Vilniaus kolegijai, visi likę pastatai – Turto bankui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS