-
Moteriškoji androgeninės alopecijos pusė – iššūkiai ir lūkesčiai 1
Atlikti tyrimai parodo, kad tai sukelia žymių psichologinių problemų: plaukų slinkimas gali būti susijęs su žema saviverte, depresija, uždarumu ir nepasitikėjimu savimi. Daugiau nei 40 proc. moterų virš 50 metų kenčia nuo AGA, kuri labiausiai pasireiškia po menopauzės. Jai būdingas difuzinis skalpo plaukų retėjimas dėl suintensyvėjusio plaukų slinkimo, sulėtėjusio plaukų augimo arba abiejų. Dažniausiai plaukai pradeda retėti centrinėje skalpo dalyje, ties vidurio linija. Jie gausiai slenka, tampa plonesni, trumpesni viršugalvyje, taip pat gali būti pažeidžiamos smilkinių ar priekinė skalpo sritys. Pakaušio srities plaukai išlieka nepažeisti. Normalu per dieną netekti 50–100 plaukų, netenkant daugiau plaukų verta kreiptis į gydytoją dermatovenerologą-trichologą, siekiant užkirsti kelią tolesniam ligos progresavimui.
MTPS dažnai yra nulemtas genetinių faktorių. Nustatytas stiprus genetinis polinkis šiai ligai, taip pat žinoma, kad tai susiję ne su vienu konkrečiu, o su keliais genais, kurie nulemia skirtingą plaukų slinkimo pradžią, ligos progresavimą, pobūdį ir sunkumą. Genai gali būti paveldimi tiek iš motinos, tiek iš tėvo pusės. Šiuo metu genetiniai tyrimai alopecijos genams nustatyti yra nepatikimi, todėl klinikinėje praktikoje neatliekami.
Shutterstock nuotr.
Iki galo neaišku, kiek androgenai (vyriški lytiniai hormonai) turi įtakos moterų AGA, kadangi dauguma moterų, turinčių šią problemą, turi normalų androgenų kiekį kraujyje – būtent dėl šios ne iki galo nustatytos sąveikos labiau tinkamas vartoti yra moteriškojo tipo alopecijos terminas. Daugeliu atveju, jei nėra gretutinių nusiskundimų, papildomų tyrimų nereikia. Tiesa, yra patologijų, kai esant MTPS stebimas didesnis vyriškų hormonų kiekis, todėl, jei kartu su plaukų slinkimu stebimas nereguliarus mėnesinių ciklas, per didelis veido ar kūno plaukuotumas, aknė, atliekamas papildomas endokrininės sistemos tyrimas. Estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) įtaka taip pat iki galo neaiški. MTPS yra būdingesnis po menopauzės, todėl spėjama, kad estrogenai gali skatinti plaukų augimą, tačiau įvairūs tyrimai nurodo, jog jie gali veikti ir priešingai. Nustatyta, kad moterų, turinčių AGA, plaukų folikuluose randamas didesnis 5-α reduktazės fermento kiekis (šis fermentas atsakingas už testosterono virtimą į dihidrotestosteroną), daugiau androgenų receptorių ir mažesnis citochomo P450 kiekis (šis fermentas atsakingas už testosterono virtimą į estrogenus).
Simona Žilinskienė. / Klinikos nuotr.
Koks yra normalus plaukų augimo ciklas? Nustatyta, kad kiekvienas gimstame su iš anksto nulemtu plaukų folikulų skaičiumi skalpo odoje. Vidutiniškai plaukas anageno – aktyvioje augimo fazėje, kuri trunka 3–6 metus, paauga apie 1 cm per mėnesį. Po šio laikotarpio plauko augimas sustoja, vyksta vadinamasis pereinamasis katageno laikotarpis, kuris trunka apie dvi savaites, tuomet plaukas pereina į ramybės – telogeno fazę, kuri trunka apie tris mėnesius. Pasibaigus vienam ciklui plauko folikulas vėl pereina į anageno fazę, iš to paties folikulo pradeda augti naujas plauko stiebelis ir senas plaukas iškrinta. Toks plaukų augimo ciklas kartojasi visą gyvenimą. Tiesa, augimo fazės trukmė per gyvenimą kinta – su amžiumi ši fazė linkusi trumpėti, todėl daug ilgiau užtrunka užsiauginti ilgus plaukus, o kartais to padaryti ir neįmanoma.
Esant MTPS, taip pat kaip ir vyriškos AGA atveju, yra paveikiami plaukų folikulai skalpo odoje. Androgenų receptorių aktyvinimas sutrumpina anageno arba augimo fazę ir pailgina laiką tarp plaukų slinkimo ir naujos anageno fazės pradžios. Vadinasi, užtrunka ilgiau, kol plaukai pradeda ataugti, kai jie iškrinta įprasto augimo ciklo metu. Androgenų receptorių aktyvinimas taip pat sukelia folikulų miniatiūrizaciją – dėl to įprasti, stori, pigmentuoti, ilgai gyvuojantis – terminaliniai plaukai yra pakeičiami į trumpus, plonus, visai nepigmentuotus – vellus plaukus.
Plaukų slinkimas – nepastovus procesas, dažniausiai pasireiškia paūmėjimais ir remisijomis. Neretai pagreitėjusios plaukų slinkimo fazės trunka 3–6 mėnesius, vėliau būna 6–18 mėnesių trunkantys stabilumo periodai. Nežinoma, kiek toli liga progresuos. Kadangi plaukų slinkimas AGA atveju yra normalaus plaukų augimo ciklo nukrypimas, teoriškai jis yra grįžtamas. Deja, toli pažengusi liga gali nereaguoti į gydymą, nes uždegimas, supantis folikulą, gali nepataisomai pažeisti folikulo kamienines ląsteles, kurios atsakingos už plaukų ataugimą ir atsinaujinimą.
Negydant MTPS lėtai progresuoja ir plaukai pastebimai retėja priekinėje skalpo srityje, viršugalvyje, tačiau visiškas minėtų sričių nuplikimas nebūdingas. Plaukų slinkimas labai dažnai kelia nerimą ir stresą, todėl svarbu parinkti tinkamiausią gydymo metodą. Alopecijos gydymas neretai užtrunka kelis mėnesius, kartais ir metus, todėl gydytojo ir pacientės bendradarbiavimas, gydymo režimo laikymasis yra labai svarbus. Pagrindiniai gydymo tikslai – sumažinti plaukų ne-tekimą ir paskatinti plaukų ataugimą. Deja, ne visoms moterims atsakas į gydymą būna vienodas. Kai kurioms plaukai atauga iš dalies, o kitoms pavyksta tik pristabdyti tolesnį plaukų slinkimą.
MTPS paprastai gydomas medikamentais, gali būti skiriami vietiškai aplikuojami ar geriami vaistai. Kartais galima pasitelkti pagalbinių gydymo priemonių – mezoterapiją ar trombocitais papildytos plazmos injekcijas, kurios ilgina anageno fazę, todėl didina plaukų tankį ir ilgį.
Užsakovų nuotr.
Viena iš gydymo priemonių rekomenduojamų gydytojos dermatovenerologės Simonos Žilinskienės, esant pradinės stadijos MTPS, yra priemonės su užkrūčio liaukos peptidais – „Thymuskin“. Esant pradinei AGA stadijai, gydymo tikslas yra sulėtinti folikulų miniatiūrizaciją, ilginti augimo fazę ir kontroliuoti uždegimo simptomus. „Thymuskin“ jau daugiau nei 35 metus sėkmingai naudojamas kovojant su plaukų slinkimu ir skatinant naujų plaukų augimą. Poveikis yra įrodytas moksliškai, o preparatus labai gerai toleruoja tiek vyrai, tiek moterys. „Thymuskin“ priemones sudaro negyvulinės kilmės užkrūčio liaukos peptidai (GKL-02 faktorius), natūralūs ir aktyvūs ingredientai (kofeinas, vitaminas E, dilgėlės ekstraktas) ir kosmetiniai ingredientai (pantenolis ir augaliniai baltymai).
Užsakovų nuotr.
Sintetiniai užkrūčio liaukos peptidai (GKL-02 faktorius) skatina keratinocitų, už plauko atsinaujinimą atsakingų ląstelių, augimą, aprūpina aminorūgštimis, kurios reikalingos keratino – pagrindinio plauko baltymo – formavimuisi, ir mažina uždegimą odoje – visa tai skatina naujų plauko ląstelių susidarymą ir pailgina plauko augimo fazę. Natūralios medžiagos (vitaminas E, kofeinas, dilgėlės ekstraktas) papildo plauko folikulus augimui reikalinga energija, pagerina odos mikrocirkuliaciją, neutralizuoja toksinį laisvųjų radikalų poveikį. Kosmetiniai ingredientai (augaliniai baltymai ir pantenolis) reikalingi, kad plaukai būtų lankstūs, žvilgantys ir lengvai iššukuojami. GKL-02 faktorius yra pagamintas iš di-, tri- ir tetrapeptidų, kuriems būdinga maža molekulinė masė, taip didinamas veikliųjų medžiagų prasiskverbimas ir efektyvumas. Atlikti tyrimai rodo, kad, pradėjus naudoti priemones su užkrūčio liaukos peptidais AGA ankstyvoje stadijoje (abiem lytims), galima pasiekti gerą klinikinį atsaką – plaukų slinkimo sulėtėjimą ir ataugimo stimuliavimą. Taip pat priemonės pasižymi raminamuoju poveikiu, todėl puikiai tinka jautriai skalpo odai, slopina niežulį, eritemą ar seborėją. Priemonės su užkrūčio liaukos peptidais turėtų būti naudojamos mažiausiai šešis mėnesius. Pirmieji rezultatai paprastai matomi maždaug po dvylikos savaičių. Androgeninis plaukų slinkimas negali būti išgydomas, todėl pasibaigus gydymui plaukų slinkimas gali atsinaujinti. Jei slinkimas atsinaujina, „Thymuskin“ šampūno ir serumo derinį reikia ir yra visiškai saugu naudoti ilgą laiką.
Daugiau informacijos apie Thymuskin – www.thymuskin.lt
-
Dėmesinga plaukų priežiūra šaltuoju metų laiku
Žiemą plaukus labiausiai alina sausas patalpų oras, šaltis bei staigūs temperatūrų skirtumai. Šie veiksniai sąlygoja ir dažniausiai pastebimas problemas – stiprų elektrinimąsi bei plaukų išsausėjimą. Plaukai gali išlikti sveiki, elastingi ir lengvai formuojami ir šaltuoju metų laiku, jei tik jų priežiūrai pasirinksite tinkamas priemones.
Plaukų drėkinimas žiemos metu tampa dar aktualesnis
Plaukų išsausėjimas yra gana dažna plaukų problema, kuri tampa ypač opi šaltuoju metų laiku. Plaukai netenka drėgmės dėl keleto nepalankių priežasčių. Šildymo sezono metu ženkliai išsausėja patalpų oras, o lauke plaukų drėgmę ištraukia šaltis. Dėl šių aplinkybių drėgmę praradę plaukai ima silpti, skilinėti ir lūžinėti. Nelaukite, kol plaukai praras gyvybingumą – per visą šaltąjį sezoną skirkite jiems ypatingą dėmesį. Gražių plaukų specialistai iš ATWINS rekomenduoja žiemą rinktis drėkinantį poveikį turinčias kasdienės plaukų priežiūros priemones ir būtinai nepamiršti naudoti kitus, intensyviai drėkinančius produktus – kaukes, kondicionierius, kremus bei fluidus.
Gamintojų nuotr.
Plaukų kaukė – privaloma plaukų priežiūros rekomendacijose
Paprastai plaukų kaukės vertinamos, kaip produktas, skirtas plaukų palepinimui, pamirštant, kad tik reguliarus kaukės naudojimas užtikrina ilgalaikius rezultatus. Žiemą ypač svarbu, kad plaukų kaukė taptų įprastos plaukų priežiūros rutinos dalimi – ją naudokite mažiausiai kartą per savaitę. Plaukų kaukės poveikis bus gilesnis, jei neskubėsite ir produktą laikysite tiek laiko, kiek nurodyta gamintojo instrukcijose.
Ilgiems, pažeistiems plaukams ar reikalaujantiems daugiau dėmesio rekomenduojama naudoti atstatantį ir maitinantį poveikį turinčias kaukes. Tinkamas pasirinkimas – Nook Secret Argan arba evo Mane attention kaukės.
Kiti produktai drėgmės balansui užtikrinti
Greta plaukų kaukės palepinkite plaukus giliai drėkinančiais kremais bei fluidais. Produktą kruopščiai paskirstykite per visa plaukų ilgį – taip sugrąžinsite jų drėgmę ir elastingumą. Užtikrinant tinkamą drėgmės balansą svarbus etapas yra ir jos „užrakinimas“ plauko viduje. Šią funkciją gali atlikti plaukų aliejai ir serumai. Pučiantis plaukams taip pat verta naudoti aliejuką, kuris sukurs apsauginį barjerą, saugantį nuo žalingo išorės poveikio. Į kasdienę plaukų priežiūros rutiną įtraukus keletą lašų šio produkto, greit pastebėsite džiuginančius rezultatus.
Aktuali apsauga nuo šalčio
Įsitikinimas, kad kepurė paslepia plaukų grožį – klaida, iš tiesų galvos apdangalai kaip tik saugo plaukų išvaizdą. Apsauga nuo šalčio yra svarbi ir aktuali tausojant bei puoselėjant plaukų grožį. Paspaudus šaltukui verčiau nepamirškite kepurės ar kito galvos apdangalo.
Kita taisyklė, kurios derėtų laikytis be išimčių – neikite į lauką, kol plaukai šlapi ar drėgni. Šalčio paveikti drėgni plaukai tampa trapesni, todėl ima lūžinėti ir skilinėti. Todėl žiema yra pats palankiausias metas įsigyti kokybišką plaukų džiovintuvą ir jį naudoti visada, kai nėra laiko plaukams išdžiūti natūraliai.
Tinkamai pasirinkus plaukų priežiūros priemones, plaukams karštis padarys ženkliai mažiau žalos nei šaltas žiemos oras.
Užtikrinus tinkamą plaukų drėkinimą bei naudojant apsaugos priemones nuo žalingo šalčio poveikio, tuo pačiu išsispręs ir varginanti plaukų elektrinimosi problema.
-
Dienoms tamsėjant – ryškių spalvų šėlsmas plaukuose 9
Nuo provokuojančių iki tvarkingų
Pasak stilistės, šukuosenų madai didžiausią įtaką šiandien daro socialiniai tinklai. Juose daug laiko leidžiantys jauni žmonės trokšta plaukus dažyti įvairiomis ryškiomis spalvomis, kad atrodytų taip, kaip mėgstami nuomonės formuotojai.
Tačiau ryškūs plaukai nėra tik jaunimo mada. Tokių pageidavimų išsako ir vyresnio amžiaus moterys. Skirtumas tik tas, kad jaunimas labiau mėgsta ekstravagantiškas spalvas: žalią, mėlyną, violetinę, mėtų, geltoną, o kiek vyresnės damos – šiltus, mažiau akį rėžiančius atspalvius.
"Man labai džiugu, kad šiandienis jaunimas drąsus, laisvas, nebijo išsiskirti iš minios drabužiais, plaukų kirpimu ir dažymu. Kada gi pašėlioti, jei ne jaunystėje? – šypsosi pašnekovė. – Vis dėlto ryškios spalvos nėra būdingos tik jaunimui. Sulaukiu ir vyresnių moterų prašymų pagyvinti jų šukuoseną, suteikiant jai ryškumo. Renkantis ryškią spalvą dažniausiai pageidaujama fuksijų, prisirpusios vyšnios, ryškaus vario, raudonos. Sakyčiau, kad vienos plaukų spalvos, kuri šiuo metu būtų geidžiamiausia, nėra. Viskas priklauso nuo pačios moters norų ir jai tinkančių atspalvių."
Stilistė pasakoja, kad tarp šviesiaplaukių populiarūs perlo, smėlio, karamelės, pelenų rožės, švelniai violetiniai atspalviai, kuriais blondinės paįvairina savo įvaizdį.
"Šviesiaplaukės merginos dažniausiai renkasi pelenų rožės, pilką, perlinį atspalvius. Kiek rečiau – pilkai violetinį, rožinį, gelsvai rausvą ar karamelinį. Taip dažant vienu metu nušaunami du zuikiai. Neįprastas plaukų atspalvis išvaizdai suteikia žaismingumo. O vėliau, jam nusiplovus, mergina tampa tvarkinga blondine. Jai nebūtina skubėti į saloną gaivinti nublukusios plaukų spalvos, – atskleidė pašnekovė. – Pernai labai populiari plaukų spalva buvo ryškiai geltona. Ji man įsiminė, nes tokią išgauti išties nelengva. O šiais metais kiek populiaresni pasteliniai atspalviai – mėtiniai, žydri, levandų. Iš mažiau ryškių šiuo metu populiarios žemės spalvos: kaštono, riešuto, cinamono, medaus, sodraus šokolado, ypač pelenų atspalviai."
Kalbant apie dažymo technikas, pasak A.Keturakienės, šiuo metu viena populiariausių – airtouch technika, kai šaknys paliekamos natūraliai tamsios, o plaukai link galiukų palengva šviesėja.
"Šitaip dažyti ypač tiko karantino metu, nes ir neatnaujinus plaukai gerai atrodo net kelis mėnesius. Jaunimas dažnai prašo ir balayage technikos, kuri sukuria saulės natūraliai nublukintų plaukų įspūdį. Populiarus pasirinkimas – ryški šokoladinė spalva su karamelinėmis sruogelėmis."
Žaismas: jaunimas dažnai renkasi plaukų dažyti neįprastai – keliomis spalvomis. Gustinos Keturakytės nuotr.
Amžinoji klasika – sruogelės
A.Keturakienė pastebi, kad spalvotos sruogelės neketina niekur trauktis. Jos šiuo metu itin madingos – ypač priekyje, gražiai įrėminančios veidą.
"Kelios ryškesnės veidą gaubiančios sruogelės gali sukurti didelį pokytį. O visų plaukų tokiu atveju dažyti net neprireiks, – atkreipia dėmesį ji. – Tarp paauglių populiarūs ir ryškiomis spalvomis dažyti plaukų galiukai. Žinoma, jei eksperimentuoti savo išvaizda nori nepilnametė, iš pradžių visada pasitariu su jos tėvais, nes bet koks dažymas plaukus visgi pažeidžia. Todėl darbo imuosi tik gavusi jų sutikimą. Jei merginos nori mažiau ryškios spalvos, dažome specialiomis kaukėmis. Ryškesnes spalvas išgauname galiukus prieš dažant nubalindami."
Gerai parinkta plaukų spalva yra sėkmingo įvaizdžio dalis. Todėl renkantis atspalvį derėtų ne tik sekti mada, bet ir apgalvoti, kas tinka būtent jums.
Šviesiaplaukėms ryžtis tokiems pokyčiams lengviau. Juk šviesių plaukų prieš ryškų dažymą nereikia balinti, priešingai nei tokio įvaizdžio trokštančioms tamsiaplaukėms. Tad ką daryti tamsiaplaukėms, kurios taip pat norėtų paeksperimentuoti? Kaip nepakenkti plaukams, kad vėliau netektų jų gaivinti? Pasak A.Keturakienės, šiuo atveju labai tinka veido įrėminimas sruogelėmis.
"Jei moteris tamsiaplaukė, visos galvos plaukus dažant ryškia spalva, dažai plaukus gali nualinti, pažeisti ir išsausinti. Tad verta nubalinti tik kelias sruogas prie veido ir galbūt keletą apatinių. Jomis galima ilgai žaisti, kaitalioti jų spalvas pagal nuotaiką. Vieną kartą jas galime dažyti rožine spalva, kitą – varine, raudona, mėlyna ar violetine. Man ši technika labai patinka, nes ji nenualina visų plaukų, o moteriai leidžia pasidžiaugti ryškiais pokyčiais, – sako stilistė. – Šiuo metu labai madingi stori, tankūs, sunkūs kirpčiai. Tad spalvomis galima pažaisti ir dažant juos – pakeisti kirpčių atspalvį ar ryškiau nudažyti vieną kitą sruogą. Kalbant apie neįprastus dažymus, esu sulaukusi ir splito technikos pageidavimų. Tai technika, kai pusė plaukų dažoma viena spalva, pusė – kita. Sruogas iš vienos pusės permetus į kitą, įvaizdis tampa dar įdomesnis."
Ryšku – daugiau optimizmo
Pasak A.Keturakienės, ryškias plaukų spalvas mieliau renkasi laisvos, drąsios ir energingos asmenybės. Tačiau plaukų stilistė pastebėjo ir tai, kad ryškesnė plaukų spalva moteris neretai paskatina išlaisvėti, įgyti daugiau optimizmo, pasitikėjimo savimi.
"Karantino laikotarpiu, kai visi buvo pavargę ir paskendę savo problemose, moterims neretai pasiūlydavau išbandyti įdomesnį plaukų atspalvį, neįprastas sruogeles. Pasispyriojusios jos sutikdavo ir galiausiai pačios būdavo be galo nustebintos rezultatu. Vėliau, grįžusios į saloną, pasakodavo, kad ryškiai dažyti plaukai joms suteikė labai daug džiaugsmo, laimės, pakylėjimo, padėjo į kasdienybę pažvelgti kitu kampu. Tad kitą kartą moterys jau pačios prašo paeksperimentuoti su jų plaukais, – šypsosi pašnekovė. – Ryškias spalvas mėgstančioms moterims visada siūlau išbandyti naują atspalvį, pažaisti dažymo technikomis. Juk tai kur kas įdomiau nei dešimt metų plaukus dažyti ta pačia spalva. Spalvų nereikia bijoti – tegul gyvenimas būna kuo spalvingesnis."
Kaip atrasti savąją
Stilistė visada skatina išbandyti naujus plaukų dažų atspalvius, paeksperimentuoti savo išvaizda. Tačiau, prieš ryžtantis išbandyti ryškią plaukų spalvą, būtina įvertinti ne vieną aspektą. Plaukų spalva turi derėti prie žmogaus veido bruožų, akių, odos tono, veido formos, drabužių stiliaus, charakterio ir profesijos.
"Pirmiausia įvertinu plaukų būklę ir stengiuosi išsiaiškinti, kokios šukuosenos moteris ar mergina norės artimoje ateityje. Būtina pažvelgti į priekį, nes ryškios spalvos ilgam įsigeria į plauką. O joms nusiplovus neretai lieka ne patys gražiausi atspalviai. Tad, jei moteris pageidauja ryškios spalvos, tačiau pripažįsta, kad po kelių mėnesių jai jau norėsis pastelinių atspalvių, patariu verčiau išbandyti sruogeles ar kitą techniką, – atskleidžia A.Keturakienė. – Būtina atsižvelgti ir į veido bruožus, akių ir odos spalvą. Tikriausiai žinote, kad žmonės priklauso šiltam ir šaltam tipui. Tad, jei blyškiaveidės šalto tipo moters plaukus nudažysi šalta mėlyna spalva, toks įvaizdis jai greičiausiai netiks. Savo darbe dažniausiai laikausi taisyklės, kad natūralios šiltos spalvos derinamos su šiltomis, o šaltos – su šaltomis. Tačiau kiekvieną žmogų būtina įvertinti atskirai."
Kalbant apie asmens charakterį, pašnekovė pastebi, kad uždari, labai santūrūs žmonės ryškių plaukų spalvų dažniausiai nesirenka. Provokuojančios, dėmesį traukiančios spalvos tiesiog pernelyg kontrastuoja su intravertiškų žmonių vidiniu pasauliu. Jei žmogus labai ramus, ryški plaukų spalva jį gali trikdyti, netgi varginti. Tad tokį įvaizdį mieliau renkasi energingi ekstravertai.
"Svarbi ir žmogaus profesija. Neįprastas plaukų spalvas dažniau renkasi meninių, kūrybinių profesijų atstovės. Na, o advokatė ar banko darbuotoja ryškia, neįprasta spalva plaukų greičiausiai nedažys, nes jų darbas reikalauja santūrios išvaizdos. Kita vertus, nereikėtų mąstyti siaurai. Šiais laikais visuomenės ryškiomis spalvomis jau nebenustebinsi. Tad kartais net ir rimtas pareigas užimančios moterys nusprendžia pažaisti plaukų spalva, – pastebi stilistė. – Jei svajojate apie ryškius plaukus, derėtų įvertinti ir savo stilių bei turimus drabužius. Ar jie tiks prie ryškiai rožinių arba varinių sruogų? Pati savo plaukus jau ilgą laiką dažau variniais ar rudais atspalviais. Tad ne kartą įsitikinau, kad, nusidažiusi plaukus tokiais atspalviais, ne visų turimų spalvų drabužius galiu dėvėti."
Poveikis: pasak A.Keturakienės, šiltos ryškios spalvos moterims neretai suteikia daugiau optimizmo ir pasitikėjimo savimi. Gustinos Keturakytės nuotr.
Kad spalva džiugintų ilgiau
Pasak stilistės, gerai parinkta plaukų spalva yra sėkmingo įvaizdžio dalis. Todėl, renkantis atspalvį, derėtų ne tik sekti madomis, bet ir apgalvoti, kas tinka būtent jums. Svarbu, kad naujoji šukuosena derėtų prie jūsų išvaizdos, charakterio, profesijos, pomėgių. Tada ji išties puoš ir jums suteiks pačių geriausių emocijų.
"Esame individualūs ir skirtingi, todėl viena spalva tiesiog negali tikti visiems. Vienam žmogui ryški fuksijų spalva atrodo tiesiog nuostabiai, o kitą ji tik užgožia. Todėl visada būtina pasikonsultuoti su meistru, įsiklausyti į jo nuomonę. Patiems verčiau neeksperimentuoti, nebent dažai laikini, lengvai nuplaunami", – atkreipia dėmesį pašnekovė.
Kai jau išsirenkate idealią plaukų spalvą ir ryžtatės pokyčiams, lieka dar vienas klausimas: kaip ryškią spalvą išlaikyti kuo ilgiau? A.Keturakienės teigimu, ryškiai dažant plaukus įprastos priežiūros priemonės nebetiks, reikės įsigyti kitų.
"Plaukų priežiūros priemonės turi tikti dažytiems plaukams, jos negali būti bet kokios. Kitaip spalva greitai nubluks, o plaukai išsausės. Todėl derėtų naudoti ne tik specialų šampūną, bet ir kaukes, serumus, aliejukus, purškiamus kondicionierius, ampules ir kitokias priemones. Dažytiems plaukams reikia daugiau priežiūros, nes dažai juos šiek tiek pažeidžia. Pažeisti plaukai ilgainiui išplonėja, sausėja, ant jų nebesilaiko dažų spalva. Kad taip nenutiktų, plaukais būtina labai rūpintis, – pataria specialistė. – Norint kuo ilgiau išlaikyti ryškią spalvą, gera idėja retkarčiais namuose naudoti ir dažomąsias kaukes. Jos padės nutolinti apsilankymą pas meistrą. Vis dėlto šiomis kaukėmis piktnaudžiauti negalima, nes tai taip pat dažai, tik silpnesni."