Lietuvoje nustatyti dar trys susirgimo vadinamuoju kiaulių gripu atvejai. Bendras užsikrėtusiųjų virusu skaičius šalyje pasiekė 10.
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, liepos 18 dieną iš kelionės užsienyje grįžusi vilnietė pajuto gripo požymius ir kreipėsi į Respublikinę tuberkuliozės ir infekcinių ligų ligoninę, kur jai buvo skirtas gydymas.
Kaip rašo lrt.lt, kitas asmuo, gyvenantis Marijampolėje, sunegalavo prieš išvykdamas namo iš užsienio, lėktuve jo sveikata pablogėjo, jis karščiavo, skaudėjo gerklę, maudė raumenis. Ligonis buvo hospitalizuotas, o po kelių dienų, jo būklei pagerėjus, išleistas gydytis į namus.
Dar viena naujojo tipo gripu užsienyje užsikrėtusi Kauno gyventoja konsultavosi Kauno 2-oje klinikinėje ligoninėje, jai paskirtas antivirusinis gydymas namuose. Šiuo metu atliekami šių piliečių ir jų kontaktinių asmenų epidemiologiniai tyrimai.
Iš Viso Lietuvoje jau patvirtinta 10 A(H1N1)v gripo atvejų. Latvijoje kiaulių gripas nustatytas 12, Estijoje – 23, Lenkijoje – 42 žmonėms.
2009 m. liepos 22 d. duomenimis, Europoje užregistruoti 17733 susirgimai A(H1N1)v gripu, iš jų 33 atvejai baigėsi mirtimi. Per 24 pastarąsias valandas Europos valstybėse užregistruoti 552 nauji susirgimų atvejai. Likusioje pasaulio dalyje sergančiųjų naujojo tipo gripu yra 129005 (817 mirties atvejų), per parą užregistruoti 2313 nauji susirgimo atvejai.
Naujojo gripo simptomai panašūs į įprasto sezoninio gripo sukeltus simptomus: karščiavimas, kosulys, sloga, gerklės skausmas, taip pat galimi raumenų ir galvos skausmai, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas. Kartais sergant gripu gali išsivystyti sunkios komplikacijos.
Gripu A(H1N1)v užsikrečiama taip pat kaip ir sezoniniu gripu. Jis plinta nuo žmogaus žmogui oro lašeliniu keliu, kai sergantis žmogus kosti ar čiaudi, taip pat yra galimybė užsikrėsti per aplinkos daiktus ar nešvarias rankas.
Naujausi komentarai