Realus ir subalansuotas | kl.lt

REALUS IR SUBALANSUOTAS

"Valstietis" A.Baura (kad ir ką jo pavardė reikštų paprastam rinkėjui) sakė pasitikintis Seimo pirmininku V.Pranckiečiu, todėl ir liko salėje, kai turėjo spręstis pastarojo likimas. O su juo kartu sėdėjo ir V.Vingrienė su A.Vinkumi. Gera žinoti, kad dar turi draugų tarp draugų.

O tąkart galėjo likti ir daugiau "valstiečių" ir mokytis aukštojo politikos pilotažo, o ne kažkokių šaškių stumdymo.

Apie antradienio reglamentinius manevrus parlamente bus šnekama dar ir šiandien, kai Vyriausybė į Seimą atsineš 19 žydrų skaidrių, kad praskaidrintų parlamentarų kasdienybę.

O tose skaidrėse – dailiai suguldyti skaičiai, ne šiaip skaičiai, bet kitų metų biudžetas. "Realus ir subalansuotas", kaip tikina didysis Vyriausybės skaičiuotojas.

O tose skaidrėse – dailiai suguldyti skaičiai, ne šiaip skaičiai, bet kitų metų biudžetas.

Ir jei seimūnai trumpam užmerks akis į vieną pirmųjų lentelių, kur rašoma, kad 2020-ųjų planuojamos valstybės biudžeto pajamos yra tik kokiu vienu milijardu mažesnės nei išlaidos, tai viskas bus gerai. Galiausiai, ką gi reiškia tie devyni nereikšmingi nuliai?

Ir kaip manote, kas tuos milijardus į valstybės iždą turės sunešti? Teisingai. Kas gi daugiau?

Pavyzdžiui, gyventojų pajamų mokestis kitąmet prognozuojamas beveik 2 milijardai eurų, o štai pelno mokesčio tikimasi surinkti vos 844 mln. eurų.

Bet užtat apgailėtinoji mėnesio alga (396 eurai į rankas) išaugs net 41 euru, vidutinė senatvės pensija – net 29 eurais, o vadinamieji vaiko pinigai padidės net 10 eurų.

Atskirtis tų, kur dugne, ir vidutiniokų sumažės beregint, bent jau taip tikisi Vyriausybės talentai. Tik štai kokia kaina?

Na, atsiras didesnis akcizams stipriam alkoholiui, dyzelinui, kaitinamojo tabako produktams. Na, dar planuojama apmokestinti bankų turtą ir didžiuosius prekybos centrus, o tai greitai vėl guls ant visų paprastų vartotojų pečių.

Taip pat planuose – gyventojų nekomercinės paskirties nekilnojamojo turto apmokestinimo bazės plėtra, nepamirštant nė taršos mokesčio seniems kibirams.

Ir nėra čia ko pykti, nes biudžetas turi būti realus ir subalansuotas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

tomas

O aš gerai prisimenu AMB žodžius apie pažadus: ,,Tai buvo pasakyta PRIEŠ RINKIMUS". Ar dabartiniai profesionalūs Miunhausenai bent kiek pasislinko link padorumo? Daugiau - priešinga kryptimi. Žodžiai apie gerovės valstybę kyla vis aukštyn, kol visai nebus matomi.

Akių muilinimas

Sugeba,tikrai sugeba valdžia mulkinti patiklius kvailelius.Bene suvokiama,kad i vieną galą prideda,iš kito-atima.Pamatysim,kiek ilgai bus džiaugiamasi ta padidinta pensija...

lkauniete

graudu. tikrai ,subalansuota ---is musu kishenes...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS