Pasaulyje didėja išmetamo anglies dioksido kiekis | kl.lt

PASAULYJE DIDĖJA IŠMETAMO ANGLIES DIOKSIDO KIEKIS

Šiais metais žymiai išaugo pasaulinis išmetamo anglies dioksido (CO2) kiekis ir turėtų pasiekti rekordines aukštumas, rodo mokslininkų atliktas tyrimas.

Teigiama, kad kovoje su klimato kaita pasaulis visiškai nukrypo nuo pasirinkto kurso ir prognozuojama, kad dėl didesnio kūrenamos anglies kiekio ir nepertraukiamo naftos ir gamtinių dujų naudojimo 2018 metais pasaulinis išmetamo anglies dioksido kiekis išaugs 2,7 proc.

Tai antri metai iš eilės, kai didėja pasaulinis išmetamo anglies dioksido kiekis. 2017 metais jo kiekis išaugo 1,6 proc., o 2014-2016 metais jo kiekis nekito.

Pernai Kinija sukūrė 27 proc. išmetamo pasaulinio anglies dioksido kiekio, JAV -15 proc., Europos Sąjunga - 10 proc., o Indija - 7 proc.

Remiantis Pasaulinio anglies dioksido projekto (GCP) ataskaita, prognozuojama, kad 2018 metais pasaulyje į atmosferą išmesto anglies dioksido kiekis sieks 37,1 mlrd. metrinių tonų. 2017 metais pasaulyje į atmosferą buvo išmesta 36,2 mlrd. metrinių tonų anglies dioksido.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

T

Avinai patys orissistatete jegainiu dAbar kentekite

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas

ŽMONIJAI LAIKAS ATSITOKĖTI! TAI PAČIAI ŽMONIJAI BŪTINA ŽINOTI, KAD ŠIAURINIS ŽEMĖS PUSRUTULIS NUOLAT KRYPSTA Į SAULĘ! TODĖL ŽEMĖJE VIS LABIAU IR LABIAU KLIMATAS ŠYLA! PRIDĖKITE PRIE NATŪRALAUS KLIMATO KITIMĄ DAR IR ŽMONĖMIS GAMINAMĄ PRODUKTĄ GAUSIME PRAGARĄ ŽEMĖJE!!! GAL JAU LAIKAS BENT ŠĮ ŽMONIŲ KŪRSTOMĄ KROSNĮ LIAUTIS KURSTYTI?!?!?!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS