Uždraudė populiarų pesticidą, kuriuo galėjo apsinuodyti dešimtys žmonių | kl.lt

UŽDRAUDĖ POPULIARŲ PESTICIDĄ, KURIUO GALĖJO APSINUODYTI DEŠIMTYS ŽMONIŲ

  • 4

Prancūzijos sveikatos apsaugos pareigūnai pirmadienį paskelbė visam laikui uždraudę plačiai naudotą pesticidą, kilus susirūpinimui dėl kelių dešimčių pastaruoju metu šalies vakaruose apsinuodijusių žmonių.

Sveikatos apsaugos agentūra ANSES paskelbė, kad sprendimas uždrausti visus produktus su pesticidu metamu buvo priimtas po naujo saugumo patikrinimo, pradėto anksčiau šiais metais, dar prieš mažiausiai tris rugsėjį prasidėjusias apsinuodijimų bangas Meno ir Luaros departamente.

Dėl šių atvejų vyriausybė jau buvo sustabdžiusi pesticido naudojimą. Šis dirvožemio dezinfekavimo chemikalas neturėtų kontaktuoti su augalais ar ūkių darbuotojais.

Kad būtų veiksmingas, produktas turi būti naudojamas dideliais kiekiais. Prancūzijoje kasmet jo būdavo panaudojama maždaug 700 tonų.

Mažiausiai 70 žmonių, tarp jų – daug ūkių darbuotojų, Anžė regione, kur auginama daug salotinių sultenių, skundėsi akių ir gerklės perštėjimu, kvėpavimo problemomis.

„Šie epizodai patvirtina mūsų sprendimo teisingumą, bet jo nepaskubino“, – pirmadienį laikraščiui „Ouest France“ sakė ANSES direktoriaus pavaduotoja Francoise Weber (Fransuaza Veber).

Metamą – vieną dažniausiai JAV ir Europoje naudojamų pesticidų – JAV aplinkos apsaugos agentūra (US EPA) laiko „tikėtinu žmonių kancerogenu“.

Šis pesticidas, pardavinėjamas tokiais pavadinimais kaip „Vapam“ ir „Sectagon“, Europoje yra leidžiamas iki 2022 metų, kai turi būti atliktas naujas saugumo patikrinimas.

„Nebuvo kito pasirinkimo, tik pašalinti jį iš rinkos, nepriklausomai nuo to, ar jam yra alternatyvų“, – minėtam laikraščiui sakė F. Weber.

„Suprantame, kokių sunkumų iškils salotinių sultenių augintojams, bendrai ūkininkams, bet visuomenės sveikata svarbiau“, – sakė ji.

Ūkininkai jau reiškė nepasitenkinimą vyriausybės praėjusio mėnesio sprendimu sustabdyti metamo naudojimą regione, kurio ekonomika labai priklauso nuo intensyvaus žemės ūkio.

Šiame regione netoli Nanto užauginama daugiau kaip pusė iš 35 tūkst. tonų kasmet Europoje suvartojamų salotinių sultenių.

Kitą sezoną bus „daug mažiau salotinių sultenių, ridikėlių ir porų“, praėjusį mėnesį, vyriausybei sustabdžius metamo naudojimą, naujienų agentūrai AFP sakė Nanto augintojų federacijos vadovas Philippe'as Retiere'as (Filipas Retjeras).

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Alis Petkus...

pesticidai lengvina ūkininkų darbą, bet labai kenkia mums, vartotojams... dėl to tai yra visuotinas blogis, su kuriuo reikia kovoti...

Wik

Tiesa pats maciau

Visai ne sensacija

Seniai tas yra daroma ir tai turbut praktiskai beveik legalu. Ukininko sazines reikalas - ir tiek.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS